صفحه اصلی تعاون افزایش ضمانت مشاغل روستایی تا ۲۵۰ میلیون تومان

افزایش ضمانت مشاغل روستایی تا ۲۵۰ میلیون تومان

در مورد ضمانت‌هایی که بخواهیم تسهیل کنیم، صندوق ضمانت تعاون برای مشاغل روستایی تا ۲۵۰ میلیون تومان ضمانت را تقبل می‌کند تا بروکراسی بانکی را برای این متقاضیان به حداقل برسانیم که زودتر کار را شروع کنند و طرح‌هایی که شورای فنی و بانک‌ها تایید می‌کنند، زمینه اجرایی شدنشان ایجاد شود.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره بسته حمایت غذایی گفت: امسال دو کار کردیم؛ مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را از ابتدای سال ۱۴ درصد افزایش دادیم و ۷۰۰ هزار خانوار به مرور در نوبت دریافت مستمری قرار گرفتند. در ادامه سال ۹۷ بسته‌های حمایتی را هم برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر می‌گیریم که فشار موجود به حداقل برسد.

به گزارش تعاون آنلاین، انوشیروان محسنی‌بندپی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اینکه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برنامه‌ای برای برگزاری شورای عالی دستمزد برای حمایت از کارگران در برابر گرانی‌ها دارد یا خیر، عنوان کرد: آقای روحانی بر توجه به اقشار کم درآمد و نیازمندان حمایت‌های اجتماعی تاکید داشتند. به لحاظ اینکه بگوییم تاریخی را برای این کار درنظر گرفته باشند، اینطور نیست اما در دستور کار است که حمایت‌های اجتماعی خود را از اقشار کم درآمد در مابقی سال ۹۷ داشته باشیم.

وی افزود: مهم‌ترین کاری که فقر را کاهش می‌دهد، ایجاد اشتغال است. هم آقای ربیعی و در ادامه آقای روحانی، تاکیدشان روی بحث اشتغال فراگیر و سرعت بخشیدن به مشاغل خانگی و روستایی است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون تقریبا ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای ۲۵ طرح مصوب شده و کارهای کارشناسی صورت گرفته است و با بانک تفاهم‌نامه منعقد شده که نشان می‌دهد بیش از ۹۰ هزار اشتغال تا الان ایجاد شده است و حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان دیگر در این راستا پول وجود دارد که ما امیدواریم بتوانیم این راه را ادامه دهیم.

بندپی تاکید کرد: در مورد ضمانت‌هایی که بخواهیم تسهیل کنیم، صندوق ضمانت تعاون برای مشاغل روستایی تا ۲۵۰ میلیون تومان ضمانت را تقبل می‌کند تا بروکراسی بانکی را برای این متقاضیان به حداقل برسانیم که زودتر کار را شروع کنند و طرح‌هایی که شورای فنی و بانک‌ها تایید می‌کنند، زمینه اجرایی شدنشان ایجاد شود.

درج دیدگاه