پنج شنبه, خرداد ۲, ۱۳۹۸

افزایش ۲۵ درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه اکنون ۲ هزار و ۴۵۷ نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دارند گفت: مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان بوشهر در شش سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه اکنون ۲ هزار و ۴۵۷ نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دارند گفت: مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان بوشهر در شش سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.
به گزارش تعاون آنلاین، حمیدرضا پناه ظهر امروز در آیین تجلیل از کارگران  جایگاه این قشر در تولید بسیار مهم دانست و اظهار داشت: کارگران  در عرصه تولید و اقتصاد به عنوان آخرین حلقه تولیدو  جهادگران خط مقدم تولید هستند.

وی با بیان اینکه با تلاش کارگران زمینه تولید و توسعه اقتصادی و تولیدی فراهم می‌شود تاکید کرد: کارگران نقش مهم و تاثیرگذاری در توسعه و پیشرفت دارند و تجلیل از کارگران رسالت و وظیفه همگانی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به خدمات ارائه شده به جامعه کارگری پرداخت و تصریح کرد: معرفی سالانه ۳۰۰ خانوار برای  استفاده از استراحتگاه و زائرسراهای کارگری در استان‌ها ، اعزام  بیش از ۸ تیم منتخب کارگری استان به مسابقات قهرمانی کارگران کشوری و تشکیل کارگروه کارگری و کارفرمایی از جمله برنامه‌های ارائه شده به جامعه کارگری است.

پناه از پیگیری و اجرای ماده ۱۵۴ قانون کار پس از ۱۵ سال وقفه با هدف توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی پرداخت و گفت: تاسیس هیئت ورزش کارگری استان بوشهر، توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی و راه اندازی ۲ خانه همیار کارکنان در واحدهای کارگری از دیگر برنامه‌ها است.

وی، از بهره مندی ۹۳۰ کارگر از تسهیلات رفاهی بیمه تکمیلی، مسکن، وام قرض الحسنه، خانه بهداشت  خبر داد و بیان کرد:تاسیس  خانه بهداشت کارگری و فعالیت ۳۰ خانه بهداشت کارگری در سطح کارگاه‌های فعال استان بوشهر در سال گذشته مورد توجه بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا اشاره به برگزاری جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه استان بوشهر خاطر نشان کرد: پیگیری برگزاری کارگاه‌های آموزشی توانمندسازی روستائیان در ایجاد و توسعه کسب و کارهای الکترونیک در روستاها، برگزاری المپیاد قرآنی ویژه جامعه کار و تلاش در دو بخش خواهران و برادران در ۶ رشته و اعزام منتخبان به مسابقات کشوری و کسب مقام دوم در رشته قرائت ترتیل در بخش آقایان و بانوان در مسابقات کشوری از دیگر برنامه‌ها بوده است.

پناه با اشاره به کسب رتبه برتر اداره بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل استان در بین ادارات کشور در سال گذشته افزود:  اکنون ۲ هزار و ۴۵۷ نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دارند و مقرری بگیران نیز در شش سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وی، بیان کرد: به‌طور میانگین سالانه حدود ۱۰ هزار بازرسی از کارگاههای مشمول قانون کار با اولویت کارگاههای پرخطر انجام می‌گیرد که سال گذشته ۱۰ هزار بازرسی انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه در سال گذشته ۹ هزار و ۹۰۰ نفر ساعت کارگر آموزش‌های رایگان ایمنی و بهداشت کار ارائه شد افزود: در راستای ایجاد حسن تفاهم متقابل بین کارگر و کارفرما و به منظور حل و فصل اختلافات، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی تشکیل می‌شوند.

پناه از تشکیل ۲۳۲ تشکل کارگری در استان خبر داد و بیان کرد: احداث نخستین مرکز تحقیقات تعلیمات و حفاظت فنی و بهداشت کار ، توسعه فضاهای ورزش کارگری از دو مجموعه به ۷مجموعه ورزشی و  احداث استخر کارگری استان  از دیگر برنامه‌های جامعه کارگری است.