صفحه اصلی تعاون اخبار امضای تفاهم نامه واگذاری تصدی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

امضای تفاهم نامه واگذاری تصدی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

در راستای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در خصوص واگذاری امور تصدی گری به بخش غیر دولتی، تفاهمنامه ای در این خصوص به امضای مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و غلام محمد طاهری رییس هیئت مدیره اتاق تعاون استان رسید. به گزارش تعاون آنلاین به نقل از […]

در راستای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در خصوص واگذاری امور تصدی گری به بخش غیر دولتی، تفاهمنامه ای در این خصوص به امضای مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و غلام محمد طاهری رییس هیئت مدیره اتاق تعاون استان رسید.

به گزارش تعاون آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هدف از انعقاد این تفاهمنامه را تحقق سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مرتبط با بخش تعاون در خصوص برون سپاری فعالیت های تصدی گری به بخش غیر دولتی و اعمال نظارت بهینه از طریق عوامل درون سازمانی و درون بخشی بر تعاونی ها برای اطمینان از تطبیق فعالیت آنها با قانون بخش تعاون بیان کرد.

مهرداد جهاندیده افزود: بر این اساس اموراتی نظیر بررسی گزارشات مالی اتحادیه ها و تعاونی ها، اجرای نظام نظارتی، نظارت بر نحوه برگزاری مجامع عمومی،برگزاری برنامه های ترویجی و دوره های آموزشی و رسیدگی به شکایات به اتاق تعاون استان واگذار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین نظارت بر تغییرات ثبتی تعاونی ها، تشکیل و توسعه تعاونی ها، پذیرش و بررسی پرونده های درخواست تسهیلات و جمع آوری آمار و اطلاعات مورد نیاز را بخش دیگری از امورات بر شمرد که بر اساس این تفاهمنامه به اتاق تعاون واگذار شده است.

 

 

درج دیدگاه