صفحه اصلی تعاون اخبار تحقق اقتصاد مقاومتی با نقش آفرینی تعاون در حوزه گردشگری

تحقق اقتصاد مقاومتی با نقش آفرینی تعاون در حوزه گردشگری

نماینده ارمنی های جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: می توان با بیشتر مشارکت دادن بخش تعاون در زمینه هایی که قبلا فعالیت نکرده است، به اقتصاد مقاومتی نزدیک شویم.  روبرت بگلریان در پاسخ به این پرسش که برای تحقق اقتصاد مقاومتی با محوریت بیشتر بخش تعاون و نقش آفرینی تعاونی ها چه […]

نماینده ارمنی های جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: می توان با بیشتر مشارکت دادن بخش تعاون در زمینه هایی که قبلا فعالیت نکرده است، به اقتصاد مقاومتی نزدیک شویم.

 روبرت بگلریان در پاسخ به این پرسش که برای تحقق اقتصاد مقاومتی با محوریت بیشتر بخش تعاون و نقش آفرینی تعاونی ها چه زیرساخت هایی باید فراهم شود، به جایگاه بخش تعاون در قانون اساسی اشاره کرد و گفت: در قانون اساسی به این بخش توجه ویژه ای شده به طوری که اقتصاد به سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی تقسیم شده است.

وی بیان داشت: بخش تعاون از زمان انقلاب فعالیت ها و نقش آفرینی های متعددی در زمینه های مختلف داشته که برخی از آنها پررنگ تر بوده و با موفقیت بالایی همراه بوده اند.

بگلریان تاکید کرد: باید بر روی بخش ها و حوزه هایی از فعالیت های تعاونی ها که از موفقیت بیشتری برخوردار و دارای تجربیات ارزشمندی بوده اند، تمرکز کرد تا از این طریق علاوه بر اینکه به ارتقای بهره وری رسید، با نقش آفرینی تعاونی ها در اقتصاد، به تحقق اقتصاد مقاومتی نیز کمک کرد.

وی با اشاره به نقشی که بخش تعاون در اقتصاد به ویژه تولید داخلی ایفا می کند، گفت: در این میان وجود قوانین سخت گیرانه مشکلات و موانعی را برای فعالیت تعاونی ها به وجود می آورد و از این رو دولت و مجلس به همراه اتاق تعاون باید با تسهیل فعالیت های این بخش راه رونق اقتصادی را فراهم کنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: بخش تعاون دارای تجربیات ارزشمندی در حوزه های مدیریت مشارکت اعضا و اثربخشی اعضا است که می توان از آنها در سایر زمینه ها نیز استفاده کرد.

نماینده ارمنی های جنوب ایران در مجلس به برخی کاستی های این بخش نیز اشاره کرد و گفت: برای آنکه در تحقق اقتصاد مقاومتی موفق عمل کنیم، باید کاستی هایی که این بخش داشته را در حوزه های دیگر برطرف کنیم.

وی به ظرفیت های بخش تعاون در حوزه گردشگری اشاره کرد و بیان داشت: فعالیت گسترده تعاونی ها در زمینه هایی که قبلا فعالیت نداشته یا کمتر به فعالیت پرداخته اند، مثل گردشگری می تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند.

درج دیدگاه