صفحه اصلی تعاون تسهیلات ارزان برای اشتغال پایدار به نتیجه رسید؟

تسهیلات ارزان برای اشتغال پایدار به نتیجه رسید؟

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودسر از پرداخت ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در قالب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در این شهرستان خبر داد .

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودسر از پرداخت ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در قالب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در این شهرستان خبر داد .

به گزارش تعاون آنلاین؛ شریف حسن زاده در جمع خبرنگاران شهرستان رودسر با اشاره به عملکرد این اداره اظهارکرد:شهرستان رودسر دارای ۳۷۸ تعاونی فعال و در دست اجرا با حدود شش هزار نفر عضو است.

وی با بیان اینکه تعاونی های شهرستان رودسر در حوزه های مختلف کشاورزی،صنعتی و خدماتی  فعالیت دارند افزود: با فعالیت این تعاونی ها برای دو هزار و ۳۰۰ نفر شرایط اشتغال فراهم شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودسر با بیان اینکه بخش اعظم خدمات حمل و نقل بار و مسافر در این شهرستان توسط تعاونی های حمل و نقل مسافر و بار انجام می شود تصریح کرد: صید ۱۰۰ درصد ماهیان استخوانی در شهرستان رودسر توسط ۱۲ شرکت تعاونی پره صیادی فعال با عضویت بیش از ۹۰۰ نفر عضو تعاونی پره صیادی انجام می گیرد.

وی به تشکیل چهار شرکت تعاونی دهیاران با عضویت تمام دهیاری های چهار بخش شهرستان رودسر در این تعاونی ها اشاره کرد و افزود: نقش موثر تعاونی دهیاران در توسعه و عمران روستایی بخشی از ظرفیت ها و توانمندی های این تعاونی ها در شهرستان است.

حسن زاده با اشاره به کارهای صورت گرفته در حوزه اشتغال شهرستان رودسر گفت: تعداد ۹۱۷ مورد مجوز در راستای حمایت از مشاغل خانگی صادر و ۵۴۲ نفر در مراکز کاریابی ثبت نام کرده اند.

وی از ثبت دو مورد تشکیل تعاونی طی سال جاری در زمینه گردشگری و حمل و نقل در شهرستان رودسر خبر داد و افزود: در حوزه تشکلات کارگری و کارفرمایی تاکنون ۳۰ تشکل به ثبت رسیده که در قالب ۱۵ مورد تاسیس انجمن صنفی، ۱۰ مورد نماینده کارگر، چهار مورد شورای اسلامی کار و یک مورد در قالب کانون بازنشستگان فعالیت می کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودسر از پرداخت ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در قالب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: این تسهیلات برای ۲۵۵ طرح اشتغال روستایی پرداخت شده و زمینه اشتغال ۳۲۵ نفر را فراهم کرده است.

وی تسهیلات طرح فراگیر را از دیگر طرح های اشتغال زا در حوزه شهری خواند و افزود: بیش از هفت میلیارد تومان تسهیلات برای ۷ طرح اشتغال فراگیر پرداخت شده که برای ۲۳۵ نفر شرایط اشتغال فراهم کرده است.

حسن زاده با اشاره به اینکه در شهرستان رودسر ۵۵۷ نفر از مقرری بگیران قانون بیمه بیکاری هستند بیان کرد: بررسی شکایات کارگری و کارفرمایی از دیگر فعالیت های اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان رودسر بوده که در سال ۹۷ حدود ۳۰۰ فقره دادخواست در این اداره از سوی کارگران به ثبت رسیده و مورد بررسی قرار گرفته است.

درج دیدگاه