سه شنبه, خرداد ۲۸, ۱۳۹۸

وام‌های زیر ۱۸ درصد باید در سایت وزارت تعاون قرار بگیرند

تسهیلات اشتغال قم

 بیشترین حجم وام‌های پرداخت‌شده اشتغال روستایی مربوط به بخش کشاورزی هستند و ۴۵ درصد وام در این بخش هزینه می‌شود.

مدیرکل تعاون و کار استان قم با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به این افراد منجر به اشتغال‌زایی ۱۶۲۸ نفر می‌شود، گفت: وام‌هایی که زیر نرخ مصوب ۱۸ درصد هستند بایستی تمام موارد آن به‌صورت شفاف و روشن در سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلاع‌رسانی ‌شوند.

به گزارش تعاون آنلاین، مصطفی کاویانی با اشاره به مراجعه ۶۶۷ طرح برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی گفت: از این تعداد ۳۵۸ طرح منجر به انعقاد قرارداد شد که از این تعداد ۳۴۳ طرح در بانک مصوب پرداخت شدند که مبلغ حدود ۱۰۶ میلیارد و ۸۶۴ میلیون تومان می‌شود.

کاویانی با اشاره به نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان قم اظهار داشت: وام مشاغل روستایی در استان کم بهره، ۶ درصد و ۱۰ درصد است که شامل مشاغل ایجادی و سرمایه در گردش می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به مراجعه حدود ۶۶۷ طرح برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی گفت: از این تعداد ۳۵۸ طرح منجر به انعقاد قرارداد شده است که از این تعداد ۳۴۳ طرح در بانک مصوب پرداخت شدند که مبلغ حدود ۱۰۶ میلیارد و ۸۶۴ میلیون تومان می‌شود.

کاویانی با بیان اینکه ۴ بانک در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی استان قم دخیل بوده‌اند، خاطرنشان کرد: ۲۲ طرح مربوط به بانک توسعه تعاون، ۱۶۰ طرح مربوط به بانک کشاورزی، ۶۶ طرح مربوط به پست‌بانک و ۹۵ مورد نیز مربوط به صندوق کارآفرینی امید بوده که درمجموع ۳۶۳ طرح هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به جزئیات اشتغال‌زایی این طرح‌ها گفت: میزان اشتغال‌زایی  بانک توسعه تعاون ۱۶۱ مورد، ۷۳۷ مورد اشتغال مربوط به بانک کشاورزی، ۴۵۶ مورد اشتغال  مربوط به صندوق کارآفرینی امید و ۲۷۴ مورد نیز مربوط به پست‌بانک بوده است.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی تمام شماری شده و تماماً‍ موردبررسی قرار می‌گیرند، تصریح کرد: تعداد اندکی از موارد که وام را در محلی که باید هزینه می‌کرده‌اند هزینه نکرده‌اند باید کل مبلغ وام را به‌روز برگردانند.

کاویانی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی با شرایط خاص بوده و این وام‌ها حمایتی است، تصریح کرد: شرایط دریافت این وام از شرایط  به‌صورت عادی آسان‌تر بوده و حساسیت بیشتر بر روی ایجاد اشتغال است، باید طرح در دستگاه اجرایی مصوب شده و از دستگاه اجرایی به کمیته فنی آمده  و از طریق کمیته فنی به بانک برود؛ در واقع افرادی که تسهیلات به آن‌ها پرداخت می‌شود عملاً باید تضمین‌های لازم را برای ایجاد اشتغال بدهند.

 

درج دیدگاه