سه شنبه, شهریور ۲۶, ۱۳۹۸

تعداد تعاونی های فعال استان البرز چقدر است؟

تعداد تعاونی های فعال استان البرز چقدر است؟

رئیس اتاق تعاون استان البرز با اشاره به نقش موثر تعاونی ها در رشد و رونق اقتصادی کشور گفت: تاکنون یکهزارو۲۰۰ تعاونی در بخش های مختلف این استان فعال شده است.

رئیس اتاق تعاون استان البرز با اشاره به نقش موثر تعاونی ها در رشد و رونق اقتصادی کشور گفت: تاکنون یکهزارو۲۰۰ تعاونی در بخش های مختلف این استان فعال شده است.

به گزارش تعاون آنلاین، محمد مختاری امروز در نشست شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد با اتاق تعاون البرز اظهار داشت: تعاونی سهام عدالت شهرستان کرج به عنوان بزرگترین تعاونی استان حدود ۸۵۰ هزار نفر شامل بازنشستگان ، شاغلان دستگاه های اجرایی، مددجویان نهادهای حمایتی، خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان، خبرنگاران، طلاب،کارگران فصلی و بازنشستگان تامین اجتماعی را زیر پوشش دارد.

وی افزود: همچنین تعاونی های مصرف کارکنان، تعاونی های مسکن و سایر تعاونی ها مرجع مناسبی برای استفاده از ظرفیت های مردمی در قالب تعاونی در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هستند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد دولت و اتاق های تعاون ، تقویت ، تربیت و جذب مدیران توانمند در تعاونی ها است، خاطرنشان کرد: اتاق تعاون استان البرز قصد دارد در سال جاری برای تشکیل ۳ شرکت توسعه عمران شهرستانی در استان اقدام کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز دراین نشست گفت که تعاونی ها به عنوان بنگاه های اقتصادی مردم نهاد نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی استان و کشور ایفا می کنند.

ابوالفضل فلاح افزود: با هدف برطرف کردن مشکلات و موانع پیش روی فعالان اقتصادی و بخش خصوصی، اتحادی بین مدیران دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان البرز صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری درخصوص محقق شدن اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی ، جلسات مشترکی با تشکل های بخش خصوصی با هدف ر سیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی تشکیل شده است.

سرپرست گمرک استان البرز نیز دراین نشست گفت: شرکت های تعاونی و تولیدی می توانند با ارائه مدارک و مستندات و با توجه به میزان واردات و صادرات و حجم فعالیت ها در فهرست شرکت های فعال اقتصادی ثبت نام کرده و از تسهیلات گمرکی استفاده کنند .

علی اصغر بناساز افزود: به رغم اینکه پذیرش ضمانت نامه ها تا ۱۵ بهمن هر سال انجام می شود، اما محدودیت پذیرش ضمانت نامه برای تعاونی های فعال اقتصادی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: همچنین در بحث صادرات نیز اگر تعاونی ها جزء شرکت های فعال اقتصادی باشند،

می توانند از تسهیلات ارزیابی از محل استفاده کنند.

مدیر بیمه ایران در استان البرز نیز به تحت پوشش قراردادن شرکت های تعاونی توسط بیمه تعاون و ارائه تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون طی سال های اخیر خبر داد.

محمد باقر طبیعی نژاد افزود: بیمه ایران نیز آمادگی خود را برای ارائه خدمات لازم وپرداخت خسارت های سنگین به شرکت های تعاونی را دارد.

درج دیدگاه