صفحه اصلی تعاون جرائم مالیاتی تعاونی‌های کشور از سال۸۷ تا ۸۹ بخشیده شد

جرائم مالیاتی تعاونی‌های کشور از سال۸۷ تا ۸۹ بخشیده شد

رییس اتاق تعاون از بخشودگی جرائم مالیاتی تعاونی‌های کشور از سال۸۷ تا ۸۹ خبر داد و گفت: براساس گفت‌گوهای صورت گرفته با مسئولین مربوطه، جرائم مالیاتی سال‌های مذکور تعاونی‌ها شامل بخشودگی قرار خواهند گرفت.

رییس اتاق تعاون از بخشودگی جرائم مالیاتی تعاونی‌های کشور از سال۸۷ تا ۸۹ خبر داد و گفت: براساس گفت‌گوهای صورت گرفته با مسئولین مربوطه، جرائم مالیاتی سال‌های مذکور تعاونی‌ها شامل بخشودگی قرار خواهند گرفت.

به گزارش تعاون آنلاین، بهمن عبداللهی با بیان این مطلب افزود: ۶ محور مهم مالیاتی در نشست مسئولین اقتصادی و تعاون کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت که بر این اساس جرائم مالیاتی تعاونی‌های کشور از سال۸۷ تا ۸۹ مورد بخشودگی قرار گرفت.

وی افزود: مالیات بر ارزش افزوده ۵ اتحادیه بزرگ کشور دیگر محور مورد بحث بود که مقرر شد مالیات بر ارزش افزوده ۵ اتحادیه بزرگ کشور مستقیما توسط معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی بررسی شود. شرط برخورداری تعاونی‌ها از ضریب مشخص شده مالیات بر ارزش افزوده، تائید از سوی اتحادیه‌های مربوطه آنها اعلام شده است.

عبدللهی گفت: همچنین مقرر شد، پرونده‌های مالیاتی پیش از این بخش نامه که هنوز منجر به صدور رای نشده است، نیز شامل مفاد این بخش جدید شود.

رئیس اتاق تعاون ایران، افزود: در بخش دیگری از این نشست براساس توافق سازمان امور مالیاتی و اتاق تعاون ایران، مقرر شد که اتاق تعاون درصد فروش کالاهای مشمول و غیرمشمول مالیات بر ارزش افزوده در تعاونی‌های مصرف را طی نامه‌ای به سازمان امور مالیاتی اعلام کند که مبنای رسیدگی سازمان امور مالیاتی قرار گیرد.

وی گفت: همچنین تقسیط جرائم مالیاتی از دیگر محورهای مطرح شده در این نشست بود که در این خصوص نیز مقرر شد که مطابق قانون جرائم بخشوده و مابقی نیز تقسیط شود.

رئیس اتاق تعاون ایران، تأکید کرد: لازم به اشاره است بر اساس ماده ۱۳۳ قانون مالیات های مستقیم تمام درآمدهای تعاونی های مصرف کارمندی و کارگری ۱۰۰ درصد معاف از مالیات هستند و سازمان امور مالیاتی مانع اعمال سلیقه های مختلف شود.

وی تصریح کرد: همچنین بحث مالیات تعاونی‌های مرزنشین نیز در این نشست مطرح شد، بدین گونه که تعاونی‌های مرزنشین نیز مشمول ماده ۱۳۳ قانون مالیات های مستقیم شوند، اما از آنجایی‌که این مهم به صورت مشخص در قانون تصریح نشده است مقرر شد که اتاق تعاون ایران طی نامه ای به مجلس شورای اسلامی و با هماهنگی سازمان امور مالیاتی، قرارگرفتن نام تعاونی های مرزنشین را در فهرست ماده ۱۳۳ را مطرح کند که این تعاونی ها نیز شامل ماده ۱۳۳ قانون مالیات‌های مستقیم شود.

درج دیدگاه