صفحه اصلی تعاون اخبار راه‌یابی صنعت خودروی ایران به بازارهای جهانی

رییس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران:

راه‌یابی صنعت خودروی ایران به بازارهای جهانی

محمدرضا نجفی منش
محمدرضا نجفی منش

توسعه روابط خارجی در راستای برجام موجب شد که سرمایه‌گذاران خارجی از سایر کشورها برای مشارکت با شرکت‌های داخلی وارد مذاکره شوند.

رییس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با تعاون‌آنلاین گفت: بهبود فضای اقتصادی در دولت یازدهم موجب شد که بتوانیم از ظرفیت‌های بخش خودرو به شکل بهتری بهره‌مند شویم.

محمدرضا نجفی‌منش با اشاره به افزایش دو برابری تولید خودروی داخلی تصریح کرد: برقراری ثبات اقتصادی و نیز بهبود کیفیت مواد اولیه وارداتی موجب شد که به شکل قابل توجهی این صنعت ارتقا یابد.

وی افزود: تحقق برجام از مهمترین اتفاقات دولت تدبیر و امید محسوب می‌شود که به توسعه روابط بین‌المللی کمک کرد بطوری که طی دو سال اخیر توافقاتی میان شرکت پژو، رنو و فولکس با شرکت‌های داخلی امضا شده که نتیجه آن ورود صنعت خودروی ایران به بازارهای جهانی است.

این فعال بخش خصوصی تاکید کرد: پس از لغو تحریم‌ها چهره ایران در فضای جهانی تغییر کرد، در حال حاضر هیأت‌های تجاری از کشورهای مختلف جهان برای سرمایه‌گذاری به ایران آمدند و مذاکراتی در این خصوص انجام شده است.

نجفی‌منش گفت: با ترمیم بسیاری از زیرساخت‌های اقتصادی و برداشته‌شدن موانع کسب‌وکار، فضا برای حضور بخش خصوصی باز شده و این موجب می‌شود که امید به آینده بیشتر باشد.

درج دیدگاه