پنج شنبه, خرداد ۲, ۱۳۹۸

زمینه اشتغال ۵۹۴۰ نفر در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین آمار با پرداخت افزون بر یک هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال به طرح های اشتغال زایی روستایی و عشایری در این استان، زمینه اشتغال پنج هزار و ۹۴۰ نفر فراهم شده است.به گزارش تعاون انلاین به نقل از روابط عمومی تعاون ،کار […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین آمار با پرداخت افزون بر یک هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال به طرح های اشتغال زایی روستایی و عشایری در این استان، زمینه اشتغال پنج هزار و ۹۴۰ نفر فراهم شده است.به گزارش تعاون انلاین به نقل از روابط عمومی تعاون ،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، پروانه نیک مرام در نشست کارگروه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: این میزان تسهیلات به ۲ هزار و ۱۷۲ طرح اشتغال زایی روستایی و عشایری در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.
وی بیان کرد: شهرستان های بویراحمد و چرام به ترتیب بیشترین و کمترین پرداختی تسهیلات روستایی و عشایری به متقاضیان را در استان به خود اختصاص داده اند.
نیک مرام عنوان کرد: هم اینک میزان نسبت تسهیلات پرداخت شده روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد به مبلغ اعتبار ابلاغی ۶۵ درصد بوده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طرح پرداخت یارانه حقوق و دستمزد برای اولین بار با پیگیری های استاندار کهگیلویه و بویراحمد و براساس طرح پیشنهادی این استان در سال گذشته به وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی ارائه شد.

وی ابراز داشت: این طرح تصویب و هم اینک مبلغ ۱۲۸ میلیارد ریال اعتبار به کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شده است.
نیک مرام افزود: کهگیلویه و بویراحمد برای اجرای طرح یارانه حقوق و دستمزد، به عنوان یکی از استان های پایلوت انتخاب شده و هم اینک این طرح قابل اجرا است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح کاهش هزینه های نیروی کار برای کارفرمایان، ایجاد انگیزه و تشویق کارفرمایان برای بکار گیری نیروی کار جدید و افرایش فرصت شغلی است.
وی ابراز داشت: در صورتی که کارفرمایان، فارغ التحصیلان دانشگاهی را به کار گیرند (فارغ التحصیلان شغل اولی) معادل ۴۰ درصد از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار فرد جدید استخدام به مدت ۱۲ ماه توسط اداره تعاون پرداخت می شود و علاوه براین در صورتی که کارفرمایان فارغ التحصبلان دانشگاهی را استخدام کنند می توانند به مدت ۲ سال از مزایای طرح مشوق های بیمه ای برخوردار شوند به عبارتی حق بیمه سهم کارفرمایی نیروی کار جدید توسط دولت پرداخت می شود.
نیک مرام با اشاره به طرح کارورزی، ابراز داشت: امسال سهمیه تعداد افراد در طرح کارورزی بیشتر از سال گذشته شده است.
وی عنوان کرد: از لحاظ مالی، ۲۵ میلیارد ریال با اشتغال یک هزار و ۵۰۰ تفر به طرح کارورزی در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مشوق های بیمه ای سهم کارفرمایی امسال با پیش بینی ۳۵۰۰ نفر به میزان بیش از ۴۸ میلیارد ریال است.