صفحه اصلی تعاون سهم پایتخت از ایجاد ۹۷۵ هزار چقدر است / آموزش از طریق...

سهم پایتخت از ایجاد ۹۷۵ هزار چقدر است / آموزش از طریق مراکز فنی و حرفه ای از اولویت های اشتغال است

سهم پایتخت از 975 هزار شغل 126 هزار شغل است / آموزش از طریق مراکز فنی و حرفه ای از اولویت های اشتغال است
سهم پایتخت از 975 هزار شغل 126 هزار شغل است / آموزش از طریق مراکز فنی و حرفه ای از اولویت های اشتغال است

از ابتدای سال ۹۶ تا پایان سال حدود ۹۷۵ هزار شغل در کشور ایجاد خواهد شد که سهم استان تهران ایجاد ۱۲۶ هزار شغل است.

استاندار تهران با اشاره به طرح ایجاد ۹۷۵ هزار شغل در کشور تا پایان سال گفت: سهم استان تهران ایجاد ۱۲۶ هزار شغل است.

به گزارش تعاون آنلاین، محمدحسین مقیمی،استاندار تهران در جلسه تخصصی کارگروه اشتغال استان تهران که با حضور محمد امامی امین معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، حاتم شاه کرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و جمعی از مدیران دستگاه های مسئول در حوزه اشتغال استان و اعضای کارگروه برگزار شد، افزود: از ابتدای سال ۹۶ تا پایان سال حدود ۹۷۵ هزار شغل در کشور ایجاد خواهد شد که سهم استان تهران ایجاد ۱۲۶ هزار شغل است.

وی با بیان اینکه وظایف هریک از دستگاه ها در هر شهرستان برای تحقق آن باید مشخص شود، تاکید کرد: ۱۷ هزار واحد صنعتی در استان تهران فعال است و اجرای طرح کارورزی تا ۵ هزار نفر در این واحدها می تواند در اشتغالزایی بخش صنعت بسیار موثر باشد.

مقیمی با بیان اینکه اجرای طرح اشتغالزایی در قالب تعاون روستایی، کارورزی و طرح تکاپو باید مورد توجه و تشویق قرار بگیرد تاکید کرد: برش دستگاهی در همه طرح ها مشخص شده است و مدیران هریک از دستگاه های مسئول باید متعهد به اجرای آن باشند.

استاندار تهران تصریح کرد: اگر بزرگترین مشکل را موضوع اشتغال می دانیم باید در جهت رفع آن تلاش کنیم و در این راستا لازم است موانع بر سر راه برداشته شود.

وی آموزش را یکی از مهمترین اقدامات در جهت اشتغالزایی دانست و گفت: آموزش در حوزه های مختلف از طریق مراکز فنی و حرفه‌ای یکی از اولویت‌ها در اشتغالزایی است به طوریکه آشنایی کارگران در تحقق اهداف طرح کارورزی اثر گذار است.

درج دیدگاه