صفحه اصلی تعاون سیل زدگان چقدر تسهیلات گرفتند؟

سیل زدگان چقدر تسهیلات گرفتند؟

بانک توسعه تعاون آماده پرداخت تسهیلات اعتباری بالغ بر ۱۲۵۰ میلیارد ریالی به استان‌های سیل‌زده کشور است. به گزارش تعاون آنلاین، حجت الله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بانک توسعه تعاون خبر از آمادگی این بانک برای پرداخت تسهیلات اعتباری بالغ بر ۱۲۵۰ میلیارد ریالی به استان‌های سیل‌زده کشورداد . رئیس هیات مدیره […]

بانک توسعه تعاون آماده پرداخت تسهیلات اعتباری بالغ بر ۱۲۵۰ میلیارد ریالی به استان‌های سیل‌زده کشور است.

به گزارش تعاون آنلاین، حجت الله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بانک توسعه تعاون خبر از آمادگی این بانک برای پرداخت تسهیلات اعتباری بالغ بر ۱۲۵۰ میلیارد ریالی به استان‌های سیل‌زده کشورداد .

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون گزارش اقدامات اجرائی این بانک را در دو بخش پرداخت تسهیلات اعتباری و کمک‌های نقدی و غیر نقدی یادکرد و در این باره گفت در بخش پرداخت تسهیلات اعتباری، اقدامات بانک توسعه تعاون عبارتند از :

۱- آمادگی پرداخت یازده هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه و جعاله تعمیر مسکن توسط بانک توسعه تعاون برای استان‌های سیل‌زده گلستان، مازندران، لرستان، خوزستان، کرمانشاه، ایلام، چهارمحال بختیاری جمعاً به مبلغ ۱۲۵۰ میلیارد ریال که تسهیلات قابل پرداخت برای کمک به استان‌های فوق به تفکیک ذیل می‌باشد .

۱-۱ آمادگی تخصیص ۴۰۰۰ فقره وام قرض‌الحسنه ۵۰ میلیون ریالی

۱-۲ آمادگی تخصیص ۷۰۰۰ فقره وام جعاله تعمیر مسکن ۱۵۰ میلیون ریالی

این تسهیلات اعتباری با معرفی استانداری و فرمانداری استان و شهرستان‌های ذی‌ربط و با هماهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از طریق شعب این بانک به متقاضیان پرداخت خواهد شد .

۲- استمهال تسهیلات پرداختی قبل از وقوع حادثه و اعطای تنفس متناسب با شرایط متقاضی و بخشش جرائم دیرکرد مطالبات غیر جاری در کلیه بخش‌های اقتصادی .

وی همچنین مجموعه اقدامات این بانک را در اهدای کمک‌های نقدی و غیر نقدی شامل موارد ذیل یادکرد :

۱- تخصیص مبلغ ۴ میلیارد ریال در قالب تهیه و اهداء هدایا و کمک‌های غیر نقدی که به‌صورت تأمین بخشی از نیازهای ضروری آسیب‌دیدگان ناشی از سیل بوده است، این هدایا و کمک‌های خیرخواهانه از قبیل مواد غذایی و بهداشتی و شوینده شامل نان، ماکارونی، کنسرو تن ماهی، پنیر، صابون، شامپو، مایع دستشویی و آب‌معدنی، پتو دونفره وتک نفره، پوشک بچه، وسایل بهداشتی، ماسک، بالش، چکمه بوده که برای مصرف مردم آسیب‌دیده استان‌های گلستان و مازندران، لرستان، خوزستان کرمانشاه، ایلام و چهارمحال بختیاری تهیه و ارسال گردیده است تا از طریق سازمان جمعیتهلال‌احمر و سایر نهادهای ذی‌ربط در اختیار مردم قرار گیرد .

۲- اختصاص یک روز از حقوق مدیران ستادی و استانی بانک توسعه تعاون در راستای همدلی و همراهی با مردم آسیب‌دیده استان‌های ناشی از سیل اخیر .

۳- به‌منظور امکان مشارکت هرچه بهتر و بیشتر کارکنان و خانواده‌های همکاران بانک توسعه تعاون با خسارت دیدگان سیل اخیر و همچنین امکان استمرار و تداوم کمک‌های نقدی به این موضوع، شماره‌حسابی به همین منظور به‌صورت درون‌سازمانی پیش‌بینی تا کلیه کارکنان و خانواده همکاران بانک توسعه تعاون بتوانند کمک‌های نقدی خود را به این حساب واریز و پس از جمع‌آوری کمک‌های نقدی جهت مصرف آن در اختیار سازمان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد .

۴- اعلام شماره‌حساب کمک‌های مردمی سازمان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران نزد بانک توسعه تعاون جهت مشارکت و واریز نقدی مردم .

۵- مقرر گردید تمامی مأمور سراهای بانک توسعه تعاون در اختیار سیل‌زدگان قرار گیرد .

درج دیدگاه