صفحه اصلی تعاون ایجاد هزار شغل چقدر هزینه دارد؟

ایجاد هزار شغل چقدر هزینه دارد؟

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوکان گفت: با اجرای طرح های مشاغل روستایی، عشایری و فراگیر در سال گذشته برای ۷۷۱ نفر در این شهرستان اشتغالزایی شد. ناصر محمدرش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال گذشته در همین راستا ۲۸۶ طرح اشتغالزا در بوکان اجرا شد که […]

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوکان گفت: با اجرای طرح های مشاغل روستایی، عشایری و فراگیر در سال گذشته برای ۷۷۱ نفر در این شهرستان اشتغالزایی شد.

ناصر محمدرش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال گذشته در همین راستا ۲۸۶ طرح اشتغالزا در بوکان اجرا شد که برای این طرح ها در مجموع ۳۱۵ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد.
وی بیان کرد: از مجموع تسهیلات پرداخت شده ۲۷۲ طرح با مبلغ ۲۳۳ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال با اشتغال ۶۸۹ نفر در بخش تسهیلات روستایی و عشایری بوده است.
محمدرش اظهار داشت: در بخش فراگیر نیز ۱۴ طرح با مبلغ ۸۲ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال پرداخت شده که برای ۸۲ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شد.
وی در خصوص طرح های بخش مشاغل خانگی نیز اضافه کرد: در این بخش نیز با پرداخت چهار میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلات برای ۹۱ نفر شغل ایجاد شد.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوکان اضافه کرد: در بخش مشاغل خانگی علاوه بر پرداخت تسهیلات، در سال گذشته مجوز پرداخت برای ۱۶۱ نفر دیگر نیز صادر شد.
محمدرش در مورد مراکز کاریابی شهرستان اظهار داشت: بوکان دارای چهار مرکز کاریابی است که از این تعداد سه مرکز در امر اشتغال در داخل شهرستان فعالیت و یک مرکز آن در امر جذب بیکاران برای کار در خارج از کشور فعالیت می کند.
وی گفت: تعداد افراد به کار گمارده شده توسط مراکز کاریابی داخلی (شهرستان) ۳۱۳ نفر و تعداد افراد به کار گمارده بخش خارجی برای افراد متقاضی کار در خارج از کشور نیز ۲۱ بود که به کشورهای عراق، ترکیه، کویت و کانادا اعزام شده اند.
بوکان پرجمعیت ترین شهر در جنوب آذربایجان غربی است.

درج دیدگاه