سه شنبه, تیر ۲۵, ۱۳۹۸

لازمه های اعطای تسهیلات مشاغل خانگی چیست؟

در مشاغل خانگی تنها نباید به فکر تولید صرف بود بلکه لازم است با توجه به مزیت‎های هر شهر و روستا مشاغل خانگی را مدیریت کرد تا ارزش افزوده نیز ایجاد شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان به در نظر داشتن مزیت‎های نسبی در هر شهر و روستا برای برخورداری از تسهیلات مشاغل خانگی تأکید کرد.

به گزارش تعاون آنلاین، محمود ربیعی در ششمین جلسه کارگروه اشتغال استان با بیان اینکه بزرگترین بخش اقتصادی گلستان در آینده بر پایه گردشگری خواهد بود، گفت: از این رو باید شاهد تنوع سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری باشیم.

وی تصریح کرد: تسهیلات تزریق شده از سوی دولت با نگاه بر اشتغال و اقتصاد پایدار است، ٨٠ درصد از کسب و کار در بحث گردشگری به بنگاه‌های خرد و کوچک تعلق داشته  و تنها ۲۰ درصد در قالب سرمایه‌گذاری بزرگ جای دارند بنابراین نمی‎توان اشتغالزایی در پروژه‎های بزرگ را در حال حاضر بررسی کرد چرا که این پروژ‎ه‎ها بعد از بهره‎برداری بیانگر ایجاد اشتغال خواهند بود در واقع ضمن سرمایه‎گذاری در پروژه‎های بزرگ باید به فکر کسب و کارهای کوچک در بخش گردشگری باشیم، چیزی که الان به آن نیاز داریم سرمایه‎گذاری بر پایه ایجاد اشتغال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان در رابطه با ایجاد اشتغال در مشاغل خانگی گفت: در مشاغل خانگی تنها نباید به فکر تولید صرف بود بلکه لازم است با توجه به مزیت‎های هر شهر و روستا مشاغل خانگی را مدیریت کرد تا ارزش افزوده نیز ایجاد شود.

ربیعی با بیان اینکه مبنای ما بر ایجاد اشتغال در استان ثبت شغل در سامانه رصد است، افزود: باید دقت شود تا مشاغلی که واقعا به ایجاد شغل ختم شده است در سامانه رصد ثبت شود در رابطه با صحت ایجاد مشاغل باید راست‎آزمایی نیز انجام شود تا شاهد دوباره کاری نباشیم.

ربیعی ابراز امیدواری کرد تا پایان برنامه ششم توسعه  اشتغال کشور از وضعیت مناسبی برخوردار باشد.

درج دیدگاه