صفحه اصلی تعاون متقاضیان وام اشتغال بخوانند/ثبت‌نام وام اشتغال روستایی از فردا

متقاضیان وام اشتغال بخوانند/ثبت‌نام وام اشتغال روستایی از فردا

حذف واسطه ها از طریق شرکت تعاونیمدیرکل تعاون روستایی چهارمحال و بختیاری
مدیرکل تعاون روستایی چهارمحال و بختیاری جان‌محمد الله‌یاری

متقاضیان دریافت وام اشتغال روستایی از فردا می توانند نقاضای خود را ثبت کنند. به گزارش تعاون آنلاین، معاون توسعه کارآفرینی واشتغال وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی از آغاز ثبت نام متقاضیان وام اشتغال روستایی در سامانه کارا خبر داد و گفت : همه کارآفرینان و سرمایه گذاران روستایی از فردا (دوشنبه ) می‌توانند برای معرفی […]

متقاضیان دریافت وام اشتغال روستایی از فردا می توانند نقاضای خود را ثبت کنند.

به گزارش تعاون آنلاین، معاون توسعه کارآفرینی واشتغال وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی از آغاز ثبت نام متقاضیان وام اشتغال روستایی در سامانه کارا خبر داد و گفت : همه کارآفرینان و سرمایه گذاران روستایی از فردا (دوشنبه ) می‌توانند برای معرفی طرح‌های خود در سامانه کارا ثبت نام کنند و وارد روند دریافت تسهیلات شوند.

اعطای تسهیلات روستایی با هدف ایجاد شرایطی به منظور افزایش فرصت های شغلی در روستاها و پیشگیری از مهاجرت ینروی کار به شهرها در دستور کار قرار گرفته است.

اجرای دقیق این طرح می تواند توانمندی مولدترین نقاط کشور را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی، گفت: با رعایت چارچوبی که مدنظر ما است و اضافه کردن مباحث توسعه اشتغال روستایی به وام روستایی، موضوع پرداخت وام و ثبت نام رسمی از طریق سامانه کارا نهایی شده تا سرمایه گذاران و کارآفرینان بتوانند در این سامانه ثبت نام و طرح های خود را معرفی کنند.

وی گفت: این سامانه از روز دوشنبه فعال است و متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی می‌توانند به نشانی WWW.KARA.MCLS.GOV.IR مراجعه و مراحل ثبت نام خود را برای بهره‌مندی از این تسهیلات دنبال کنند.

دکترمنصوری همچنین از پیش بینی ایجاد ۹۵۱هزار فرصت شغلی در جریان اجرای طرح اشتغال فراگیر خبر داد و گفت: از این میزان ۶۵۰ هزار شغل در رشته‌های پر اشتغال است و در مشوق‌های بیمه‌ای نیز به دنبال ایجاد تمایل بیشتر برای اشتغال هستیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی  خاطرنشان کرد: بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح اشتغال فراگیر اختصاص داده است.

دکترمنصوری با اشاره به اجرای طرح کارورزی، افزود : طرح کارورزی دانش آموختگان از تیر امسال آغاز شده و معتقدیم که اجرای آن خلاء انطباق میان تحصیلات دانش آموختگان با نیاز بازار کار را در کوتاه مدت حل می‌کند.

وی با بیان اینکه فارغ التحصیلان و افرادی که دوره کارورزی را بگذارنند مهارت لازم برای ورود به بازار کار را به دست می‌آورند، ‌از پرداخت یک سوم رقم دستمزد به عنوان کمک هزینه کارورزی خبرداد و گفت: کارورزان در طول دوره کارورزی که چهار تا شش ماه است، ماهانه حدود ۳۰۰ هزار تومان به عنوان کمک هزینه دریافت می‌کنند.

به گفته منصوری، ۷۵ تا ۸۰ درصد کسانی که دوره کارورزی را طی کرده باشند در همان بنگاه و واحدی که آموزش دیده‌اند، مشغول کار می‌شوند.

درج دیدگاه