صفحه اصلی منهای تعاون معاون وزیر تعاون در اهواز: مرحله سوم تسهیلات اشتغال روستایی به‌زودی واریز...

معاون وزیر تعاون در اهواز: مرحله سوم تسهیلات اشتغال روستایی به‌زودی واریز می‌شود

معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پرداخت مرحله سوم تسهیلات اشتغال روستایی گفت: سازمان برنامه و بوجه این تسهیلات را ابلاغ کرده و به‌زودی به حساب بانک‌ها واریز می‌شود.

معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پرداخت مرحله سوم تسهیلات اشتغال روستایی گفت: سازمان برنامه و بوجه این تسهیلات را ابلاغ کرده و به‌زودی به حساب بانک‌ها واریز می‌شود.

به گزارش تعاون آنلاین، عیسی منصوری در سیزدهمین جلسه کارگروه اشتغال استان خوزستان که در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد اظهار داشت: با وجود استعدادهای فعلی اما نیروی کار متخصص مورد نیاز در حوزه نفت از طریق آموزش‌های دانشگاهی و مراکز فنی و حرفه‌ای تأمین نمی‌شود.

وی از جمله راهبردهای جدی را پرورش نیروی انسان‌افزار مورد نیاز بازار کار برشمرد و بیان کرد: صنایع بزرگ نظیر صنعت نفت علاوه بر نیاز به نیروی مهارت آموخته، در پی نیروهای ماهر همراه با دانش فنی و علمی هستند.

معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود چالش در زمینه ورود تکنولوژی در کوتاه مدت، ادامه داد: این خلأ را می‌توان با تربیت و آموزش حرفه‌ای نیروی کار جبران و برطرف کرد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه استانداری خوزستان، وزارت رفاه، کار و تأمین اجتماعی و وزارت نفت با محوریت تربیت نیروی ماهر شرکت نفت غرب کارون، افزود: توسعه این تفاهم‌نامه به ۲۸ مخزن نفت دیگر از اهداف برنامه‌ریزی در آینده این طرح است.

منصوری با اشاره به عدم اتصال به بازارهای کار به عنوان یک خلأ و چالش اظهار داشت: نفت از ظرفیت‌های موجود در استان خوزستان است که با تربیت نیروی کار ماهر شرکت‌های صنعت نفت اشتغال‌زایی ایجاد کرد.

معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که توسعه قطعه‌سازان و نیروهای کار یکی از چالش‌های پیش‌رو در عدم تامین نیازهای استاندارد شرکت نفت است، خاطرنشان کرد: تمام انتقادات را نمی‌توان به سمت شرکت نفت سوق داد.

وی بر وجود ظرفیت‌های قابل توجه در استان خوزستات تأکید و گفت: شرایط فعلی اقتصاد کشور ممکن است به روزهای بارانی مشتبه باشد اما بدون شک این روزها نیز می‌گذرند و برای دوران بهتر باید خود را آماده کنیم.

منصوری اظهار داشت: کشورهای در حال توسعه موفق، شرایط نامساعد اقتصادی نظیر ایران اسلامی را تجربه کرده‌اند اما با انسجام و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها توانستند از این شرایط عبور کنند.

معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پرداخت مرحله سوم تسهیلات اشتغال روستایی، بیان کرد: سازمان برنامه و بوجه این تسهیلات را ابلاغ کرده و به‌زودی به حساب بانک‌ها واریز می‌شود.

درج دیدگاه