صفحه اصلی تعاون نمایشگاه مشاغل خانگی استان همدان دایر می‌شود/ برگزاری نمایشگاه برای افزایش توانمندی...

نمایشگاه مشاغل خانگی استان همدان دایر می‌شود/ برگزاری نمایشگاه برای افزایش توانمندی و ایجاد انگیزه

افزایش 4 برابری تسهیلات مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: نمایشگاه مشاغل خانگی استان همدان ۱۰ تا ۱۵ بهمن ماه برگزار می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: نمایشگاه مشاغل خانگی استان همدان ۱۰ تا ۱۵ بهمن ماه برگزار می شود.

به گزارش تعاون آنلاین، احمد توصیفیان صبح سه شنبه در کمیته ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی از برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی خبر داد و گفت: ۱۰تا ۱۵ بهمن سال جاری چهارمین نمایشگاه مشاغل خانگی استان همدان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی توانمندی های فعالان حوزه صنایع دستی این استان برشمرد و گفت: در حال حاضر  بحث ارتقاء و توانمندسازی بانوان خانه‌دار دارای اهمیت خاصی است تا بتوانند برای فروش محصولات تولیدی خود به بازار وصل شوند که یکی از این راه ها برپایی نمایشگاهه ای مختلف فصلی و محلی در طول سال است.

وی گفت: توسعه مشاغل خانگی در راستای توسعه اشتغال و کارآفرینی در بیشتر کشورهای دنیا به عنوان یک نیاز اساسی مطرح می‌شود.

توصیفیان گفت: مشاغل خانگی نقش مهمی را در احیای برخی هنرها و صنایع دستی خانگی فراموش شده و جایگاه بانوان در اقتصاد خانواده، توسعه تولید داخلی و افزایش روحیه خودباوری در بانوان دارد.

وی در ادامه افزود: کسب مهارت‌های لازم در اشتغال خانگی یک نیاز به‌شمار می‌رود و در این راستا مراکز فنی و حرفه‌ای و آموزشی می‌توانند در ارائه آموزش‌های لازم برای بهره‌مندی بهتر از این‌گونه مشاغل موثر باشند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با تأکید بر وابستگی کمتر به وام‌ها و سرمایه‌های دولتی عنوان کرد: با توجه به نقش اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی، بر فراهم کردن بسترهای لازم برای ایجاد مشاغل خانگی و نیز کاهش وابستگی‌ها و تلاش برای خودکفایی در زمینه توسعه و پیشرفت و همچنین اهمیت نقش زنان در خانواده به عنوان عاملان پرورش و رشد نیروی کار تأکید بسیار شده است.

وی تصریح کرد: این‌گونه مشاغل فرصتی برای استفاده از ظرفیت تک تک اعضای خانوار به منظور کمک به تامین معیشت، افزایش درآمد، رفع نیاز بنگاه‌های اقتصادی بزرگتر، بهره وری بیشتر از امکانات و ظرفیت منازل مسکونی، افزایش اعتماد به نقس اعضای خانواده، انتقال دانش بومی و ایجاد انگیزه در خانواده‌ها برای فراگیری دانش تولید برای اشتغالزایی است.

درج دیدگاه