برخی کارگران زیر حداقل‌ها دستمزد می‌گیرند

کرمان کارگر صادرات غیر نفتی دستمزد

کرمان رتبه اول صادرات غیرنفتی را در کشور دارد اما برخی از کارگران زیر حداقل دستمزد دریافتی دارند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه تفاوت دستمزد از مشکلات عمده کارگری در استان کرمان گفت: حتی گاهی مشاهده می‌شود که زیر حداقل‌ها در استان کرمان دستمزد داده می‌شود.

به گزارش تعاون آنلاین، رضا اسماعیلی صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات کارگری استان کرمان که با حضور قره‌سیدرومیانی معاون امور مجلس و استان‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و محمد رضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه در استان کرمان ۳۲۰ هزار کارگر بیمه شده داریم اظهار داشت: این کارگران در بخش‌های کشاورزی،  صنعت و خدمات کار می‌کنند.

صدای کارگران ایرانی در عرصه بین الملل از این پس بلندتر خواهد شد

وی با بیان اینکه تفاوت دستمزد از مشکلات عمده کارگری در استان کرمان است که توازن را به هم زده و منجر به تفاوت خواسته‌ها شده است تصریح کرد: حتی گاهی مشاهده می‌شود که زیر حداقل‌ها در استان کرمان دستمزد داده می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه کرمان رتبه اول صادرات غیرنفتی در کشور را دارد گفت: زحمت اصلی این حوزه را کارگران می‌کشند اما دستمزد آنها کم است.

وی با اشاره به اینکه ۴۹ هزار کارگر ساختمانی در استان داریم عنوان کرد: بیش از ۵۰ هزار کارگاه در استان کرمان فعال است که سالانه ۱۵ هزار کارگاه بازدید و مسائل ایمنی را کنترل می‌کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه نمایندگان جامعه کارگری استان کرمان هم در این جلسه حضور دارند افزود: جلسات کمیسیون کارگری در استان کرمان به‌صورت منظم برگزار می‌شود.

درج دیدگاه