صفحه اصلی تعاون ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل خانگی

۱۰ میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل خانگی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: سال ۹۷ ، حدود ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش مشاغل خانگی قزوین پرداخت و هزار و ۱۰۹ فرصت شغلی در قزوین ایجاد شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: سال ۹۷ ، حدود ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش مشاغل خانگی قزوین پرداخت و هزار و ۱۰۹ فرصت شغلی در قزوین ایجاد شد.

به گزارش تعاون آنلاین مسعود بابایی روز سه شنبه در کارگروه اشتغال استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود:کل اعتبار ابلاغی به استان در این زمینه ۱۶۰ میلیارد ریال بوده است که ۱۳۹ میلیارد ریال آن به استان تخصیص یافت.

وی اضافه کرد:در این راستا یک هزار و ۲۴۹ طرح به بانک های عامل استان معرفی شد و حدود ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در این زمینه پرداخت گردید.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اضافه کرد:تسهیلات اشتغال خانگی فرصت خوبی برای اشتغال بانوان است و باید از این ظرفیت در سال جاری به بهترین نحو استفاده کرد.

بابایی ادامه داد:در سال گذشته کل تعهد اشتغال استان ۱۷ هزار و ۶۸۸ نفر بود که خوشبختانه با تلاش و اقدامات صورت گرفته این رقم محقق شد.

این مسئول اضافه کرد: آمار تعهد اشتغالزایی استان با در نظر گرفتن فرصت های شغلی ایجاد شده در حوزه مسکن و شهرداری ها از رقم ۲۰ هزار نیز فراتر رفت که نشانگر تلاش ها و زحمات دستگاه های اجرایی استان است.

وی گفت: استان قزوین در سال گذشته در حوزه پرداخت تسهیلات روستایی رتبه سوم کشوری را به دست آورد ولی ظاهرا اعلام دستگاه های حمایتی نظیر بنیاد شهید،بهزیستی و کمیته امداد مبنی بر بازگشت تسهیلات ابلاغی رتبه استان را کاهش داد.

این مسئول گفت: طبق رصد انجام شده وضعیت اشتغالزایی استان در سال گذشته مناسب بوده است ولی باید نظارت دستگاه های اجرایی برای راستی آزمایی و اجرای درست تعهد اشتغال دستگاه ها بیشتر شود.

وی با اشاره به وضعیت نرخ بیکاری استان، افزود: خوشبختانه نرخ بیکاری استان در سال گذشته یک درصد از میانگین کشوری پایین تر بوده است و بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی استان طی ۱۲ سال اخیر معادل ۴۱.۸ دهم درصد در سال ۹۷ تجربه شد.

بابایی اضافه کرد: با توجه به افزایش نرخ مشارکت اقتصادی استان پیش بینی می کردیم که نرخ بیکاری قزوین به کمتر از ۱۲ درصد برسد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین افزود: در سال گذشته بالغ بر ۹ هزار نفر بیمه شده جدید به سیستم تامین اجتماعی استان اضافه شد و در کل وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری استان نسبت به کشور مناسب تر بوده است.

وی گفت: در سال ۹۷ ، ۲۹ جلسه کارگروه اشتغال در سطح استان برگزار شد که ۲۰ جلسه با ریاست معاون امور اقتصادی استاندار و ۹ جلسه با ریاست خود استاندار بود.

این مسئول اضافه کرد:این جلسات ۲۰۹ مصوبه در سال گذشته داشت که ۱۸۳ مصوبه اجرا شده و ۲۶ مصوبه درحال اجرا است.

درج دیدگاه