صفحه اصلی تعاون اخبار ۱۰۰میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد مشاغل خانگی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد

۱۰۰میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد مشاغل خانگی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

یاسوج

به گزارش خبرگزاری تسنیماز یاسوج، صابر مظاهری ظهر امروز در نشست شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تعداد ۶ هزار و ۷۷۹ نفر  متقاضی در سامانه طرح کارورزی ثبت نام کرده‌اند، اظهار داشت: ۱۷۹ واحد پذیرنده در این طرح ثبت نام کردند. مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هدف از […]

به گزارش خبرگزاری تسنیماز یاسوج، صابر مظاهری ظهر امروز در نشست شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تعداد ۶ هزار و ۷۷۹ نفر  متقاضی در سامانه طرح کارورزی ثبت نام کرده‌اند، اظهار داشت: ۱۷۹ واحد پذیرنده در این طرح ثبت نام کردند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هدف از اجرای این طرح آموزش و مهارت‌آموزی به فارغ التحصیلان دانشگاهی و افراد بیکار است تا با کسب این مهارت‌ها راه ورود آنها به بازارکار ایجاد شود.

وی تاکید کرد: این افراد نیروی کار ارزان و رایگان در اختیار کارفرمایان هستند که حقوق آنها از سوی وزارت کار پرداخت و بیمه آنها نیز با مسئولیت مدنی است.

مظاهری با بیان اینکه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد مشاغل خانگی به استان اختصاص یافته است، عنوان کرد: بانک‌های سپه، ملی و تجارت مسئولیت پرداخت این تسهیلات در استان را بر عهده دارند و هر متقاضی مبلغ ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت می‌کند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح دیگر وزارت کار طرح تعاون روستایی است که با هماهنگی با فرمانداری‌ها انجام می‌شود.

مظاهری با بیان اینکه سهم اشتغال فراگیر استان فعال شدن ۴۰ تعاونی است، افزود: در نیمه نخست امسال باید ۲۱ تعاونی فعال شود و تا سال آینده ۱۹ تعاونی دیگر باید راه‌اندازی شود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی  کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: هدف از اجرای این طرح توانمندسازی جامعه روستایی، استفاده از ظرفیت گردشگری، تولید محصولات کشاورزی و دامپروری آنها است و به طور قطع درآمد حاصل از این کار به نفع جامعه روستائی است.

درج دیدگاه