صفحه اصلی تعاون اخبار سود تسهیلات بانکی متناسب با نرخ تورم باشد، اشتغالزایی افزایش می یابد

سود تسهیلات بانکی متناسب با نرخ تورم باشد، اشتغالزایی افزایش می یابد

رئیس کمیسیون اتاق تعاون با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود و تاثیرات آن در بخش تعاون، به تحریم های طولانی مدت اقتصادی اشاره کرد و بیان داشت: در اثر این تحریم ها بسیاری از واحدهای تولیدی ما تعطیل شده اند، یا به حالت نیمه فعال درآمده اند. نصیری یاد آور شد: در دوران تحریم ها […]

رئیس کمیسیون اتاق تعاون با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود و تاثیرات آن در بخش تعاون، به تحریم های طولانی مدت اقتصادی اشاره کرد و بیان داشت: در اثر این تحریم ها بسیاری از واحدهای تولیدی ما تعطیل شده اند، یا به حالت نیمه فعال درآمده اند.
نصیری یاد آور شد: در دوران تحریم ها به علت کمبود مواد اولیه قیمت تمام شده محصولات گران شده و در پی آن، واردات بی رویه و در نهایت نرخ بیکاری رشد یافته است.
رئیس کمیسیون اتاق تعاون با اشاره به اینکه با بالارفتن هزینه های تولید، قدرت رقابت واحدهای تولیدی و تعاونی در بازارهای جهانی کاهش می یابد، ابراز امیدواری کرد: در دوران پسا تحریم با حمایت های بیشتر از بخش تولید و صادرات، از سوی دولت تمهیداتی اندیشیده شود تا بتوان بیش از پیش شاهد رونق تولید و بخش تعاون در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باشیم.
وی به تسهیلات بانکی برای بخش تولید اشاره کرد و بیان داشت: مشکلی که اکنون در این زمینه وجود دارد، نرخ سود بالای تسهیلات بلند مدت است و اگر بخواهیم اشتغالزایی بالا و افزایش تولید داشته باشیم، باید درصد سود این تسهیلات از نرخ تورم پایین تر و یا متناسب با نرخ آن باشد.
نصیری تصریح کرد: در این صورت از هزینه های جانبی کاسته شده و با توجه به کیفیت تولید، صادرات رونق خواهد یافت.
این فعال بخش تعاونی با اشاره به تاثیرات تحریم های بانکی بر فعالیت های تولیدی و صادراتی، خواستار رفع این تحریم ها و حمایت های گسترده دولت در ارائه خدمات بانکی شد.

منبع اتاق تعاون ایران

درج دیدگاه