صفحه اصلی تعاون اخبار تعاونی اعتبار در مرحله اخذ مجوز ۶۱۰

تعاونی اعتبار در مرحله اخذ مجوز ۶۱۰

ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در مناطق روستایی و عشایری،‌ توزیع بسته‌های جهیزیه برای کارمندان دولت و انتظار ۶۱۰ تعاونی اعتبار برای اخذ مجوز مهم‌ترین اخبار هفته جاری بود در هفته‌ای که گذشت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد سه میلیون و ۵۰۰ هزار شغل در صنایع بزرگ خبر داد. وی گفت: در حال […]

ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در مناطق روستایی و عشایری،‌ توزیع بسته‌های جهیزیه برای کارمندان دولت و انتظار ۶۱۰ تعاونی اعتبار برای اخذ مجوز مهم‌ترین اخبار هفته جاری بود در هفته‌ای که گذشت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد سه میلیون و ۵۰۰ هزار شغل در صنایع بزرگ خبر داد.
وی گفت: در حال حاضر ۸۵ درصد اشتغال کشور در بنگاه‌های خرد و کوچک و متوسط است و توصیه کرد که اگر بنگاه‌های خرد و کوچک به شکل زنجیره‌ای به هم متصل شوند در موفقیت آن‌ها و حل معضل اشتغال تأثیرگذار است.
ربیعی همچنین با اشاره به فراهم کردن زمینه تشکیل تعاونی‌های اعتبار و اهمیت بازار پول و سرمایه،‌بر ضرورت امکان استفاده بانک از نرم‌افزار کنترل مالی تأکید کرد.
وی از وجود ۶۱۰ تعاونی اعتبار در مرحله اخذ مجوز خبر داد و گفت: باید به سمت حسابرسی یکپارچه و یکسان برویم و با بانک مرکزی برای طراحی نرم‌افزاری که قدرت کنترل بانک و نظارت آن را افزایش بدهد به تفاهم برسیم.
تأمین و توزیع جهیزیه برای تمام کارمندان دولت خبر دیگری بود که از سوی رئیس اتاق تعاون ایران اعلام شد.
به گفته بهمن عبداللهی این طرح زوج‌های جوان و تمام کارمندان و حقوق‌بگیران دولت اعم از فرهنگیان و نیروهای مسلح را شامل می‌شود و کالاهای قابل‌عرضه در طرح تماماً ایرانی و تولید داخل خواهد بود.
وی نرخ کارمزد بسته‌های جهیزیه را ۱۲ درصد در سال ذکر کرد و گفت: این بسته‌ها باقیمت مناسب توسط تعاونی‌ها به مزدوجین جوان و حقوق‌بگیران دولتی عرضه می‌شود.
از دیگر خبرهای این هفته، راه‌اندازی بازار مجازی تعاون بود.
آن‌طور که سید حمید کلانتری، معاون امور تعاون وزیر کار گفته با راه‌اندازی این بازار، امکان عرضه تولیدات تعاونی‌ها فراهم می‌شود.
به گفته وی بازار مجازی در حوزه تولید کالا و خدمات در کل کشور به ارائه خدمات می‌پردازد و در تمام بخش‌های اقتصادی و گرایش‌های تعاونی فعالیت می‌کند.
وی همچنین از ایجاد ۱.۷ میلیون فرصت شغلی در بخش تعاون خبر داد و هزینه ایجاد شغل در تعاونی‌ها را ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان ذکر کرد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون به میزان صادرات بخش تعاون در سال گذشته اشاره کرد و آن را یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار ذکر کرد.
در هفته‌ای که گذشت معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در مناطق روستایی و عشایر تا پایان سال ۱۳۹۵ خبر داد.
رضوی گفت: با توجه به اینکه روستاها در کشور خاستگاه و پایگاه اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شوند در نظر داریم تا پروژه ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار روستایی را در این مناطق به اجرا درآوریم.
وی ابراز امیدواری کرد: این طرح به‌زودی به‌تمامی دستگاه‌ها ابلاغ و با تحقق آن گام مؤثری در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی برداشته شود.
انتقاد یک نماینده مجلس از وضعیت بیکاری کشور نیز این هفته خبرساز شد.
احمدعلی مقیمی، نماینده بهشهر با انتقاد از تعطیل شدن ۱۵ هزار واحد تولیدی در کشور و رکود حاکم بر بنگاه‌های اقتصادی گفت: مسئولان به موضوع هدایت نقدینگی به سمت تولید و مبارزه با فساد و رانت‌خواری باهدف رونق تولید تأکیددارند ولی متأسفانه وضعیت در شرایط کنونی به‌گونه‌ای است که نه‌تنها نقدینگی به سمت تولید نمی‌رود بلکه کارخانه‌های بسیاری تعطیل‌شده و رکود پدر تولیدکنندگان را درآورده است.
وی با اشاره وعده‌های دوران انتخابات ریاست جمهوری ازجمله حل معضل اشتغال فارغ‌التحصیلان گفت:در تحقق اقتصاد مقاومتی در زبان موفق بودیم اما در عمل و اجرا موفقیتی به دست نیامده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

درج دیدگاه