صفحه اصلی تعاون اخبار مدیرعامل اتحادیه تعاونی های حمل و نقل بار: اجرای طرح شارژ سوخت

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های حمل و نقل بار: اجرای طرح شارژ سوخت

اجرای طرح شارژ سوخت بر اساس پیمایش بدون شکایت/ ۱۹۰ هزار کامیون فرسوده داریم مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های حمل‌ونقل بار با اعلام این خبر که کامیون‌ها و تریلرها که سوخت گازوئیل مصرف می‌کنند بر اساس پیمایش سهمیه دریافت خواهند کرد، گفت: از مجموع ۲۸۵ هزار دستگاه در سطح جاده ۱۹۰ هزار دستگاه بالای ۲۵ سال عمر […]

اجرای طرح شارژ سوخت بر اساس پیمایش بدون شکایت/ ۱۹۰ هزار کامیون فرسوده داریم
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های حمل‌ونقل بار با اعلام این خبر که کامیون‌ها و تریلرها که سوخت گازوئیل مصرف می‌کنند بر اساس پیمایش سهمیه دریافت خواهند کرد، گفت: از مجموع ۲۸۵ هزار دستگاه در سطح جاده ۱۹۰ هزار دستگاه بالای ۲۵ سال عمر دارند.
محمدخان بلوکی بابیان اینکه شارژ سوخت به دستگاه‌های حمل بار کشور بر اساس بارنامه آن‌ها انجام می‌شود اظهار داشت: این طرح از ابتدای خرداد آغازشده و علاوه بر آن هیچ سهمیه‌ای در کارت این دستگاه‌ها شارژ شده و تاکنون اعتراضی نسبت به این طرح وجود نداشته است.
وی بابیان اینکه شارژ سوخت از طریق کارت‌های سوخت این دستگاه‌ها بر اساس پیمایش انجام می‌شود گفت: در این طرح به‌جای سهمیه ماهانه برای تمام دستگاه‌ها میزان پیمایش مدنظر خواهد بود.
وی بابیان اینکه فرسودگی دستگاه‌ها یکی از چالش‌های اصلی اتحادیه تعاونی‌های حمل‌ونقل بار کشور است گفت: هم‌اکنون ۱۹۰ هزار دستگاه بالای ۲۵ سال عمر دارد و اگر نوسازی این دستگاه‌ها انجام شود بسیاری از معضلات برطرف خواهد شد.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های حمل‌ونقل بار دراین‌باره پیشنهاد کرد که دولت تسهیلات بدون بهره در اختیار صاحبان کامیون‌های فرسوده قرار دهد.
خان بلوکی تأکید کرد: هم‌اکنون ۲۸۵ هزار دستگاه در سطح جاده‌های کشور و ۱۲۰ هزار دستگاه در درون شهرها مشغول فعالیت هستند که از این تعداد ۱۹۰ هزار دستگاه فرسوده‌اند و علاوه بر ‌آن دستگاه‌هایی که در شهرها مشغول کار‌ند نیز به دلیل فرسودگی امکان ورود به جاده ندارند
وی بابیان اینکه طرحی مبنی بر اسقاط دو دستگاه خاور و یا کامیون درازای نوسازی یک دستگاه ارائه‌شده است گفت: در صورت نوسازی هم از ترافیک جاده‌ها کاسته خواهد شد و هم سرعت حمل بار افزایش می‌یابد.
این فعال بخش تعاونی خاطرنشان کرد: بیمه تأمین اجتماعی رانندگان نیز با مشکلات جدی مواجه است به‌طوری‌که هم‌اکنون این رانندگان ۳یا ۴ میلیون تومان درآمد دارند در صورت بازنشستگی، ۹۰۰هزار تومان دریافت می‌کنند.وی گفت: دراین‌باره به سازمان تأمین اجتماعی پیشنهاد دادیم تا در ۴ سال آخر پایانی سنوات بیمه‌ای رانندگان دو برابر حق بیمه پرداخت کنند که با مشکل درآمد در پایان دوره خدمت مواجه نشوند

منبع : خبرگزاری فارس

درج دیدگاه