صفحه اصلی تعاون اخبار معاون وزیر تعاون فضای کسب‌وکار ایران در جایگاه ۱۵۲ جهان

معاون وزیر تعاون فضای کسب‌وکار ایران در جایگاه ۱۵۲ جهان

مهندس حمید کلانتری
مهندس حمید کلانتری

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مؤثرترین عامل بهبود و رونق فضای کسب‌وکار در کشور را روحیه تعاون و همکاری بین بخشی دانست و گفت: رتبه فضای کسب‌وکار ایران در سال ۲۰۱۴ در بین ۱۸۹ کشور جهان ۱۵۲ اعلام شد. سید حمید کلانتری در یک نشست خبری اظهار کرد: در بحث بهبود […]

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مؤثرترین عامل بهبود و رونق فضای کسب‌وکار در کشور را روحیه تعاون و همکاری بین بخشی دانست و گفت: رتبه فضای کسب‌وکار ایران در سال ۲۰۱۴ در بین ۱۸۹ کشور جهان ۱۵۲ اعلام شد.
سید حمید کلانتری در یک نشست خبری اظهار کرد: در بحث بهبود روابط کار و قوانین کار و تأمین اجتماعی باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که به بهبود اشتغال و فضای کسب‌وکار و افزایش رفاه و کاهش فقر در جامعه منجر شود.
وی ادامه داد: رتبه‌ی فضای کسب‌وکار کشورمان در سال ۲۰۱۴ در بین ۱۸۹ کشور رتبه ۱۵۲ بوده که نشان می‌دهد ۳۷ کشور جهان بالاتر از ایران قرار دارند و فضای کسب‌وکار کشورمان نیازمند تغییر و تحول و بهبود است.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سه سال قبل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن پیگیر قانون بهبود محیط کسب‌وکار بود که در مجلس به تصویب رسید و ابلاغ شد و در این قانون شاخص‌هایی برای بهبود فضای کسب‌وکار کشور ازجمله دادن مجوزها و شروع کسب‌وکار پیش‌بینی‌شده است.
کلانتری در ادامه اظهار کرد: بخشی از مشکلاتی که در بخش تعاون وجود دارد باید اصلاح شود تا راه برای توسعه اشتغال و رونق فضای کسب‌وکار هموار شود.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در قانون سیاست‌های قانون اصل ۴۴ بخشودگی و معافیت مالیاتی ۲۵ درصدی برای بخش تعاون پیش‌بینی‌شده است ولی متأسفانه اعمال نمی‌شود و همین امر یکی از علل کاهش ورود شرکت‌ها به عرصه تعاون بوده است.
وی تصریح کرد: موانع و مشکلات متعددی درزمینه‌ی دادن مجوز ثبت و فرآیند تشکیل تعاونی‌ها و ایجاد مشوق‌های لازم در بخش تعاون وجود دارد که باید برطرف شود.
کلانتری اضافه کرد: در راستای توسعه و تقویت بخش تعاون و بالا رفتن بهره‌وری تعاونی‌ها در وزارت تعاون هفت برنامه‌ی جامع را در نظر گرفته‌ایم که این برنامه‌ها شامل ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندی تعاونی‌ها، تحکیم تعاملات شبکه‌ای، توسعه همکاری‌های بین‌بخشی با تعاون، تأمین منابع و مشوق‌ها، توسعه بازار و برند و تأمین نظارت است.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم به تعاون به‌عنوان یک ظرفیت اقتصادی و شغلی برسیم باید نگاه فارغ‌التحصیلان و جوانان به این بخش نگاه امیدوارکننده‌ای باشد.
وی گفت: امروز نیازمند افزایش روحیه همدلی و تعاون هستیم و باید بین دولت و بخش خصوصی، دولت و بنگاه‌های اقتصادی، بانک‌ها و بیمه‌ها تعاون و همدلی به وجود آید.
کلانتری در پایان گفت: بخش تعاون مؤثرترین و تنها عامل بهبود و رونق فضای کسب‌وکار در کشور است و باید با گسترش و ترویج فرهنگ تعاون و همکاری بین‌بخشی به سمت استفاده از ظرفیت‌های موجود و توسعه اشتغال قدم برداریم

منبع : خبرآنلاین

درج دیدگاه