صفحه اصلی تعاون اخبار ۱۰۰هزار دانشجو با حمایت کمیته امداد تحصیل می‌کنند

۱۰۰هزار دانشجو با حمایت کمیته امداد تحصیل می‌کنند

نشست مسئولیت اجتماعی تعاونگران کشور
نشست مسئولیت اجتماعی تعاونگران کشور

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) از آمار ۱۰۰ هزار نفری دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد در دانشگاه‌های سراسری، آزاد و پیام نور کشور خبر داد. به گزارش تعاون‌آنلاین، فاطمه رهبر در «نخستین نشست مسئولیت اجتماعی تعاون‌گران کشور» گفت: از این تعداد، ۲۰۰۰ نفر در مقطع دکتری تحصیل می‌کنند و همچنین […]

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) از آمار ۱۰۰ هزار نفری دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد در دانشگاه‌های سراسری، آزاد و پیام نور کشور خبر داد.

به گزارش تعاون‌آنلاین، فاطمه رهبر در «نخستین نشست مسئولیت اجتماعی تعاون‌گران کشور» گفت: از این تعداد، ۲۰۰۰ نفر در مقطع دکتری تحصیل می‌کنند و همچنین ۲۷۷۰ نفر نخبه هستند و ۱۱۲ نفر نیز موفق به کسب رتبه‌های اول کنکور شده‌اند.

رهبر با بیان اینکه باید از ظرفیت‌هایی که دانشجویان دارند در رشته‌های مختلف استفاده شود و این ظرفیت‌ها در اختیار تعاونی‌ها قرار بگیرد گفت: نظام اقتصادی ما اکنون به سمت خصوصی‌سازی و تعاونی حرکت می‌کند و از دولتی بودن دور می‌شود که این حرکت مبارکی بوده و برای نظام و جوانان کشور مفید است.

ظریفیت‌های خود را بشناسید

محمد جلیلیان عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران نیز با اشاره به اینکه خود او از خانواده امداد و روستازاده است خطاب به دانشجویان گفت: ظرفیت‌هایی که در وجود شماست بیش از آن‌چیزی است که تصور می‌کنید و باید نسبت به آن آگاه شوید؛ همچنین لازم است از ظرفیت عدالت کشور استفاده کنیم تا در اقتصاد مقاومتی سهمی داشته باشیم.

 

تعاون فقط خرید و فروش نیست

احمدرضا عامری رئیس اتحادیه شرکت‌های مسافربری نیز در این نشست گفت: تعاون یکی از بخش‌هایی است که می‌تواند به اقتصاد آینده کشور کمک کند اما ما آن را بد تعریف کرده‌ایم؛ بدترین دیدگاه این است که تعاونی را در خرید و فروش ببینیم درحالی که تعاون در دنیا جایگاه ویژه‌ای دارد و کسانی هم در آن فعالیت می‌کنند که باور و ایده‌ای در اقتصاد دارند و تنها هدفشان سود بردن نیست.

 

نخستین نشست مسئولیت اجتماعی تعاون‌گران کشور امروز یکشنبه ۱۳ تیرماه در ساختمان شهیدبهشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور سید حمید کلانتری معاون امور تعاون وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قاسم عبدالله‌زاده  قائم مقام توانمندسازی سازمان بهزیستی و فاطمه رهبر معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد.

همچنین تعدادی از تعاون‌گران و ۳۰ تن از دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی تهران که تحت حمایت کمیته امداد هستند در این نشست حضور داشتند و یکی از آن‌ها به نمایندگی از جمع دانشجویان گفت که محدودیت‌های آن‌ها به هیچ عنوان مانع رشد تحصیلی‌شان نبوده‌ و توانمندی ذهنی آن‌ها عامل بسیار مهمی در این زمینه بوده‌ است.

درج دیدگاه