صفحه اصلی تعاون اخبار مدیر عامل تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو: در سال گذشته ۷۰ میلیارد...

مدیر عامل تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو: در سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان سود به اعضا پرداخت کردیم

تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو
تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو

تعاون آنلاین – در مراسم یازدهمین جشنواره انتخاب تعاونی های برتر که توسط وزرات تعاون برگزار شد، شرکت تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو توانست رتبه نخست تعاونی های فرا استانی را کسب کند. تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو همانطور که از نامش پیداست مختص به پرسنل ایران خودرو است. این تعاونی نزدیک به ۵۲ هزار […]

تعاون آنلاین – در مراسم یازدهمین جشنواره انتخاب تعاونی های برتر که توسط وزرات تعاون برگزار شد، شرکت تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو توانست رتبه نخست تعاونی های فرا استانی را کسب کند. تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو همانطور که از نامش پیداست مختص به پرسنل ایران خودرو است. این تعاونی نزدیک به ۵۲ هزار نفر عضو دارد و از سال ۷۷ فعالیت خود را آغاز نموده و جزو تعاونی هایی است که به صورت هولدینگ اداره می شود. در حال حاضر نزدیک به ۱۳ شرکت زیر مجموعه تعاونی در حوزه های بازرگانی، تولیدی، بیمه ای، بازار سرمایه و خدماتی مشغول به فعالیت هستند. این تعاونی برای چهارمین بار در چند سال گذشته به عنوان تعاونی برتر انتخاب می شود. به همین دلیل گفت و گویی کوتاه با حسین محمدی، مدیر عامل تعاونی خاص ایران خودرو داشتیم که در ادامه می خوانید.

 

آقای محمدی، چه مواردی باعث شد به عنوان تعاونی برتر انتخاب شوید و چه برنامه هایی برای آینده دارید؟

سال ۹۴ برنامه های خوبی در حوزه اصلاح ساختار سازمانی و سرمایه، مولد سازی فعالیت شرکت های تابعه، پرداخت بدهی بانکی اقدامات خوبی را انجام دادیم که از نظر وزارت خانه دور نماند و به عنوان تعاونی برتر انتخاب شدیم. به زودی اقساط تسهیلات را با دو بانک از جمله بانک توسعه تعاون به طور کامل تسویه می کنیم. خوشبختانه شرکت به سوی شفاف سازی و سود دهی هر چه بیشتر حرکت می کند. سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان سود بین اعضا تقسیم شد و در کل مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان به اعضا پرداخت کردیم. همین رویه ها در سال ۹۵ هم ادامه پیدا خواهد کرد با تمرکز بیشتر بر توسعه تعاونی خاص ایران خودرو.

 

در زمینه مسئولیت های اجتماعی که یکی از وظایف تعاونی ها در قبال اعضایشان است چه کارهایی انجام می دهید؟

۵۲ هزار نفر از پرسنل ایران خودرو عضو این تعاونی هستند که یک جامعه بزرگ است. ما در حوزه فعالیت های فرهنگی فعالیت گسترده داریم. به عنوان مثال اعزام اعضای تعاونی به عتبات مالیات و مشهد مقدس که سالی ۴ هزار پرسنل به همراه خانواده اعزام می شوند. در حوزه های عام المنفعه نیز فعالیت های زیادی داریم.

۱ دیدگاه

  1. درود به شما عزیزان و گردانندگان تعاون انلاین.
    در قسمت دیدگاه ازتون پرسشی دارم و اونم این هست ک میخواستم لطف کنید راهنمایی کنید ک هریک از سهامداران چگونه میتونن از سودی ک بهشون تعلق گرفته آگاهی پیدا کنند

درج دیدگاه