صفحه اصلی تعاون اعطای وام تا سقف صد میلیون تومان به فارغ التحصیلان رشته کشاورزی

امضای تفاهم نامه میان معاونت تعاون و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی

اعطای وام تا سقف صد میلیون تومان به فارغ التحصیلان رشته کشاورزی

تعاون آنلاین – عصر امروز (یکشنبه) نشست امضای تفاهم نامه بین معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی و مهارتی جهاد کشاورزی در محل معاونت تعاون برگزار شد.

موضوع این تفاهم نامه عبارتست از همکاری و فراهم نمودن تسهیلات لازم از سوی طرفین برای تشکیل تعاونی های دانشجویی و دانش آموختگان دوره های علمی – کاربردی بخش کشاورزی. مهمترین محورهای همکاری ما بین دو طرف عبارتند از:

  1. کمک و تسهیل ایجاد شرکت های تعاونی برای دانشجویان و دانش آموختگان، اساتید و کارکنان موسسه.
  2. انجام خدمات مشاوره ای به شرکت های تعاونی موضوع این تفاهم نامه.
  3. حمایت و پشتیبانی حقوقی و اداری جهت رفع مشکلات و چالش های پیش روی شرکت های تعاونی موضوع این تفاهم نامه.
  4. برگزاری مشترک دوره های آموزشی، کارگاه ها و همایش های مرتبط با فعالیت های شرکت های تعاونی موضوع این تفاهم نامه.
  5. حمایت و پشتیبانی از بهره مندی شرکت های تعاونی دانشجویی از اعتبارات و تسهیلات مالی و فنی دستگاه ها و منابع بانکی و اعتباری.

حمید کلانتری با بیان اینکه در نظام آموزش عالی کشور، دانشجو درس می خواند اما تجربه ای برای ورود به بازار کار ندارد، افزود: با آموزش تعاونی می توان دانشجویان رشته کشاورزی را برای حضور در بازار کار آماده کرد، به نحوی که با بازار کار بیگانه نباشند.
کلانتری گفت: امروز فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی یا به رشته تحصیلی خود اشراف کامل ندارند یا اینکه در رشته های غیرمرتبط کار می کنند.
وی با اشاره به ظرفیت مراکز آموزش عالی جهادکشاورزی، گفت: از ظرفیت این مراکز در حوزه های زمین، آب، انبار و سوله می توان یاری گرفت تا فرآیند تولید محصول را طی کند.
معاون امور تعاون بیان داشت: ممکن است درآمد تعاونی ها در دوران دانشجویی محدود باشد، اما این درآمد می تواند کمک هزینه تحصیلی باشد.
به گفته کلانتری، فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی برای ایجاد تعاونی های کشاورزی می توانند تا سقف یک هزار میلیون ریال(۱۰۰ میلیون تومان) وام از طریق صندوق کارآفرینی امید و صندوق ضمانت توسعه تعاون برای توسعه تعاونی های کشاورزی دریافت کنند.
به گزارش خبرنگار تعاون آنلاین، در ادامه این نشست، سید جلال الدین بصام رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی و مهارتی جهاد کشاورزی گفت: آموزش اگر نتواند تغییری در زندگی ایجاد کند، به درد دیگری نمی خورد.
وی افزود: موسسه ما توانسته است تغییراتی در روحیه دانشجویان ایجاد کند، اما تا زمانی که این پیوند با تعاون ایجاد نشود کار زیادی نمی توان انجام داد.
این مقام مسوول اظهار داشت: امضای این تفاهمنامه می تواند تسهیلات لازم را از سوی طرفین برای تشکیل تعاونی های دانشجویی و دانش آموختگان دوره های علمی – کاربردی بخش کشاورزی فراهم کند.
در پایان این مراسم، تفاهمنامه همکاری میان معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی و مهارتی جهادکشاورزی امضا شد.

درج دیدگاه