صفحه اصلی تعاون اخبار حضور مدیرکل تعاون تهران در مجلس

محجوب خبرداد

حضور مدیرکل تعاون تهران در مجلس

تعاون آنلاین – نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از بررسی تشکیل انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران با حضور مدیرکل تعاون استان تهران در مجلس خبر داد.

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از پیگیری‌های مجلس درباره تشکیل انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران خبر داد و گفت: هم‌زمان با پیگیریهای مجلس وزارت کار نیز درحال بررسی این موضوع است.

وی با بیان اینکه تطبیق یا عدم‌تطبیق این انجمن با قانون و آیین‌نامه‌های موجود باید بررسی شود، ادامه داد: از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران دعوت کرده‌ایم  تا در جلسه‌ای که در هفته جاری برگزار می‌شود به این موضوع بپردازیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چند روز گذشته برای دومین بار  با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران درباره این موضوع تلفنی صحبت کرده‌ام، اظهار داشت: مقرر شد در جلسه‌ای که در چند روز آینده برگزار می‌شود، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران اسناد و پرونده‌های این انجمن را در اختیار مجلس قرار دهد تا بررسی شود.

بر این اساس در پی فشار و لابی‌های گسترده چهره‌های سیاسی انجمن صنفی منحله روزنامه‌نگاران و اقدامات غیرقانونی متعدد این افراد برای بازگشایی انجمن منحله با پوسته‌ای جدید، روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور برخی افراد با گرایشات خاص فکری و سیاسی و با حضور تعداد معدود از فعالان این حوزه، نشستی به اسم مجمع مؤسسان انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران برگزار شد و با وجود صراحت «قانون کار» مبنی بر غیرقانونی بودن تشکیل چنین مجمعی در صورت وجود انجمن صنفی قانونی با همین نام، این چهره‌ها تلاش خود برای تشکل این انجمن را به کار بستند.

این چهره‌ها از طریق همفکران و سرشاخه‌های خود در مناصب دولتی، این بار با اعمال فشار و هجمه گسترده به وزارت کار، روز دوم دی ماه جاری در نهایت اسامی هفت نفر را به‌عنوان اعضای منتخب و هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران معرفی کردند.

به گزارش تسنیم، این افراد در حالی اقدام به برگزاری نشست اخیر خود کردند که بر اساس ماده ۱۳۱ قانون کار و ماده ۱۵ امکان ثبت دو انجمن در یک صنف واحد در یک جغرافیا وجود ندارد و در حال حاضر با توجه به اینکه «انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران» همچنین «انجمن صنفی خبرنگاران تهران» از سال ۹۰ با برگزاری انتخابات رسمی و قانونی، تأسیس شده و مشغول به فعالیت است، این اقدام اخیر با همراهی و همداستانی چهره‌های سیاسی و مسئله‌دار انجمن منحله روزنامه‌نگاران، از هیچ محمل و تکیه‌گاه قانونی برخوردار نیست.

درج دیدگاه