صفحه اصلی تعاون اخبار حواشی تعاونی مطبوعات همچنان ادامه دارد

حواشی تعاونی مطبوعات همچنان ادامه دارد

تعاون آنلاین – انتخابات تعاونی مطبوعات کشور از مدت‌ها پیش با حواشی همراه بود و با وجود با برگزار شدن انتخابات اعضای هیات مدیره و انتخاب اعضای جدید، هنوز این حواشی ادامه دارد.

به دنبال برگزاری انتخابات اعضای هیات مدیره تعاونی مطبوعات و انتخاب رییس هیات مدیره و مدیرعامل این تعاونی، شکایت‌هایی به منظور ابطال این انتخابات طرح شد که قرار شد صبح امروز (۱۸ بهمن‌ماه) در اتاق تعاون استان تهران به آنها رسیدگی شود؛ اما این جلسه به دلایلی برگزار نشد.

در پی انتقادها برای ابطال انتخابات، عده‌ای از اعضای هیات مدیره جدید تعاونی مطبوعات صبح امروز رو به روی اتاق تعاون استان تهران حضور یافتند تا علت برگزار نشدن کمسیون رسیدگی به شکایت‌های مطرح شده را پیگیری کنند.

محمد حیدری، دبیر انجمن صنفی مدیران رسانه نیز که صبح امروز  که در این جمع حضور داشت، در گفت‌وگویی با خبرنگار ایسا اظهار کرد: انتخابات اعضای هیات مدیره تعاونی مطبوعات برای بار دوم در تاریخ ۷۷ بهمن‌ماه سال جاری برگزار شد و طبق اطلاعیه‌ای که همان شب هیات مدیره قبلی صادر کرد و هنوز هم موجود است، حماسه‌ای خلق شد؛ این حماسه منجر به این شد که اولین جلسه هیات مدیره و بازرسان جدید شرکت تعاونی مطبوعات کشور  برگزار شود و آنها متوجه شوند که در اقلیت هستند؛ در واقع آنها تصور می‌کردند که می‌توانند با اعضای جدید هیات مدیره تعاونی مطبوعات توافق کنند، اما زمانی که متوجه شدند نمی‌توانند، با وجود اینکه خودشان برگزار کننده انتخابات بودند، به دنبال افرادی رفتند که از این انتخابات برگزار شده ناراضی بودند تا از طریق آنها طرح شکایت کنند و انتخابات را ابطال کنند.

او ادامه داد: ماده ۱۷ قانون ۶۶ اساسنامه تعاونی می‌گوید اگر انتخاباتی ابطال شود، در صورت اثبات تخلف، برگزارکنندگان آن باید به مراجع قضایی معرفی شوند و دیگر صلاحیت شرکت در انتخابات‌های تعاونی را ندارند. این تضادی که در حال حاضر وجود دارد. از طرفی هم سال‌هاست که اتاق تعاون از هیات مدیره قبلی تعاونی مطبوعات حمایت می‌کند و هر چقدر که ما شکایت می‌کردیم به نحوه برگزای انتخابات اول در مهرماه امسال که در نهایت هم لغو شد، رسیدگی نمی‌شد.

به گزارش ایسنا، اگر اتاق تعاون بخواهد داوری بی‌طرفانه داشته باشد باید هیات مدیره سابق را معلق کند و پرونده به مراجع قضایی ارجاع شود. اما از آنجا که اتاق تعاون به نوعی شکل خصوصی دارد و خودش را جدای از وزارت کار می‌داند، این کار را انجام نمی‌دهد؛ البته افراد منصفی در اتاق تعاون وجود دارند که متاسفانه در اقلیت هستند. سوالات متعددی وجود دارد که به آنها پاسخ داده شود. ما از کانال‌های قانونی دنبال این موضوع هستیم و بسیاری از نشریات هم نسبت به این اتفاق اعتراض کرده‌اند.

همچنین محمودرضا عیسی‌خانی مدیرعامل و محمد کریمی به عنوان رییس هیات مدیره جدید تعاونی مطبوعات صبح امروز رو به روی اتاق تعاون استان تهران حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، مجمع عمومی تعاونی مطبوعات در حالی عصر پنجشنبه (۷ بهمن‌ماه) برگزار شد که اعضای هیات مدیره این دوره از تعاونی و بازرس‌ها با رأی مدیران مسؤول حاضر در انتخابات، مشخص شدند و اساسنامه جدید تعاونی منطبق با قانون اصلاح موادی از قانون بخش تعاون و همچنین تغییر ماده ۲۲ اساسنامه مورد عمل (افزایش تعداد اعضای اصلی هیات مدیره از ۵ تن به ۷ تن و افزایش علی‌البدل هیات مدیره از دو تن به چهار تن) تصویب شد. بر اساس رأی حاضران در انتخابات ملاسعیدی، فتحی و دستجردی به عنوان بازرس‌های دوره جدید تعاونی مطبوعات و بهبهانی، طبق چی، کریمی، پیمان،‌ نامورصدیق،‌ عیسی خانی و آذرنگار به عنوان اعضای هیات مدیره تعاونی مطبوعات برگزیده شدند.

پس از برگزاری انتخابات اعضای هیات مدیره تعاونی مطبوعات، اولین جلسه هیات مدیره و بازرسان جدید شرکت تعاونی مطبوعات کشور، ۱۰ بهمن ماه با حضور کلیه اعضا در محل دفتر تعاونی برگزار شدو پس از بحث و تبادل نظر مدیرعامل، رئیس هیات مدیره، نایب رئیس هیات مدیره، منشی هیات مدیره انتخاب شدند. بدین ترتیب محمودرضا عیسی‌خانی به عنوان مدیرعامل، محمد کریمی به عنوان رئیس هیئت مدیره، فیروز اسماعیلی‌نژاد به عنوان نایب رئیس و محسن نامور صدیق به عنوان منشی هیات مدیره انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش، پس از انتخاب مدیرعامل، رییس هیات مدیره، نایب رییس هیات مدیره، منشی هیات مدیره عده‌ای از اعضای تعاونی مطبوعات به منظور ابطال انتخابات برگزار شده به اتاق تعاون شکایت کردند و خواستار بررسی دوباره این انتخابات شدند. به دنیال این شکایت قرار شده بود که امروز (۱۸ بهمن‌ماه) در اتاق تعاون کمسیونی به منظور بررسی شکایت مطرح شده برگزار شود که به دلیل کسالت رییس این کمسیون برگزار نشد و به روز چهارشنبه (۲۰ بهمن ‌ماه) موکول شد.

انتخابات اعضای هیات مدیره تعاونی مطبوعات پیشتر قرار بود ۲۴ مهر ماه سال جاری برگزار شود، ولی به دلیل تصویب نشدن اساسنامه توسط آرای حاضرین به سرانجام نرسید و پیش از آن هم به دلیل عدم اطلاع‌رسانی به موقع و درست از مدت‌ها پیش مورد انتقاد برخی از اهالی رسانه واقع شده بود که این انتقادات منجر به ایجاد حواشی در مراسم انتخابات مهر ماه شد.

درج دیدگاه