صفحه اصلی تعاون استان ها ۱۳هزارو ۴۲۰ فرصت شغلی در استان بوشهر ایجاد شد

۱۳هزارو ۴۲۰ فرصت شغلی در استان بوشهر ایجاد شد

تعاون آنلاین – مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهرگفت: در دولت یازدهم ۷۷۷ تعاونی با هفت هزار و ۱۶۳نفر عضو و ۱۳هزار و ۴۲۰ فرصت شغلی در استان بوشهر راه اندازی شده است.

حمید رضا پناه افزود: این تعداد تعاونی نسبت به برنامه ریزیها و پیش بینی ها ۱۰۱درصد رشد نشان می دهد.
وی یادآورشد:فعالیت تعاونیهای مرزنشین در این استان منوط به دریافت کارتهای الکترونیکی از سوی اعضای این تعاونیها ست.
این مقام مسئول اضافه کرد:تاکنون ۱۵هزار کارت الکترونیکی ویژه اعضای این تعاونیها در استان بوشهر صادر شده است.
وی یادآورشد:برای رونق و فعالیت دوباره تعاونیهای مرزنشین باید اعضا نسبت به دریافت کارتهای الکترونیکی اقدام کنند.
پناه یادآورشد:درزمان حاضر ۲۰ تعاونی مرزنشین دراستان بوشهر ایجاد شده که ازاین شمار چهار تعاونی در شهر بوشهر غیرفعال هستند.
وی گفت:برای رونق و خروج تعاونیهای استان بوشهر از رکود ۱۲۰میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش و تولید در هشت ماه گذشته امسال پرداخت شده است.
پناه فعالیت و توسعه تعاونیهای توسعه عمران در شهرستانهای دشتی و تنگستان و ۱۹ تعاونی دهیاری در روستاهای استان بوشهر برای رونق اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها را از جمله دیگر فعالیتهای این اداره کل ذکر کرد.
پناه اظهار کرد: از سال ۹۲ تا ۹۵ در ۱۶ کاریابی استان ۲۸هزار و ۲۶۴نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰هزار و ۵۵۷نفر مشغول به کار شده اند.
وی گفت: تناسب نداشتن تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی با نیاز بازار کار از جمله مشکلات موجود در بخش اشتغال استان بوشهر است که در همین راستا تلاش می شود نیازهای بازار کار در مناطق صنعتی از جمله عسلویه برای ارائه آموزشهای لازم شناسایی شود.
پناه در خصوص تسهیلات مشاغل خانگی نیز گفت: پارسال استان بوشهر با پرداخت ۹۹ درصد از اعتبارات مشاغل خانگی به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات قرض الحسنه جزو استانهای برتر کشور در این زمینه معرفی شد.
وی با بیان اینکه سهم این تسهیلات در سالجاری ۳۰میلیارد ریال تعیین شده است یادآور شد: این تسهیلات امسال در قالب شرکت و بعنوان پشتیبان براساس نیروی کار جذب شده پرداخت می شود.
پناه در خصوص نرخ بیکاری در استان بوشهر گفت: نرخ بیکاری در استان بوشهر از میانگین کشوری پائین تر است.
وی یادآور شد: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در نیمه نخست امسال در کشور ۱۲.۷ درصد و در استان بوشهر ۱۱.۵ درصد اعلام شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در خصوص حوادث ناشی از کار در محیطهای کارگاهی گفت: در ۱۰ ماه گذشته حوادث ناشی از کار در محیطهای کارگاهی نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۷درصد کاهش نشان می دهد.
به گزارش ایرنا، پناه گفت: ۳۲۱ هزار نیروی کار زیر پوشش تامین اجتماعی در ۱۸ هزار و ۳۷۱کارگاه تولیدی،
صنعتی و خدماتی در استان بوشهر مشغول بکار هستند.
وی با اشاره به کاهش زمان رسیدگی به دعاوی در حوزه کارگری و کارفرمایی افزود: زمان رسیدگی به پرونده‌های این حوزه ۳۹ درصد کاهش یافته و این در حالی است که میزان سازش این اختلافها در استان بوشهر به میزان ۳۴ درصد افزایش یافته است.
پناه گفت: امسال دو هزار و ۱۹۵ نفر در استان زیر پوشش بیمه بیکاری هستند که به صورت ماهانه مقرری و مستمری دریافت می‌ کنند.
وی با بیان اینکه استان بوشهر تنها استانی است که استخر کارگری ندارد افزود: در همین راستا استخری با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی در شهرک نیایش بوشهر با پیشرفت ۳۵ درصدی در حال ساخت است که سال آینده تکمیل و افتتاح می ‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار کرد: علاوه براین از محل اعتبارات ملی سالن چند منظوره ورزشی گناوه با زیربنای دو هزار متر مربع با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.
وی احداث مرکز تحقیقات و حفاظت فنی و بهداشت کار در پارس جنوبی را از دیگر پروژه های در دست اقدام ذکر کرد و گفت: این مرکز تحقیقات با ۸۲درصد پیشرفت فیزیکی با زیر بنای یکهزار و ۷۰۰ مترمربع و ۱۵ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای استان بوشهر اجرا و برای تجهیز آن نیز از محل اعتبارات ملی ۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.
به گفته پناه آموزش، حفاظت، ایمنی و بهداشت از وظایف مهم ایجاد مرکز تحقیقات و حفاظت فنی و بهداشت کار است که پیش بینی می شود این مرکز تا هفته کارگر سال ۹۶ مورد بهره برداری قرار گیرد.

درج دیدگاه