صفحه اصلی منهای تعاون خبر روز اختصاص ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی پشتیبان

اختصاص ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی پشتیبان

تعاون آنلاین – ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی پشتیبان در قالب تسهیلات قرض الحسنه اختصاص یافت.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی انسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: تا سال گذشته تسهیلات مشاغل خانگی در دو قالب مشاغل مستقل و پشتیبان پرداخت می شد که از امسال پرداخت ان به مشاغل مستقل منتفی شده و این تسهیلات فقط به مشاغل پشتیبان پرداخت می شود .
مهروش جلالی با بیان اینکه ساز و کارها برای پرداخت مشاغل خانگی تغییر کرده است ، گفت: پشتیبان در طرح مشاغل خانگی اعم از افراد حقیقی و حقوقی هستند که باید مهارت کافی در هر رشته شغلی که مایل به دریافت تسهیلات در ان رشته هستند را داشته باشند و در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام کنند.
جلالی افزود: افراد پشتیبان افرادی هستند که مکلفند یک تا ۱۵ نفر از افراد فعال در مشاغل خانگی را تحت پوشش خود قرار دهند و علاوه بر تهیه  ابزار و وسایل کار مرتبط با مهارت برای این افراد ،بازار فروش برای تولیدات این افراد فراهم کنند.
رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: :میزان تسهیلات پرداختی به پشتیبانان به ازای به کارگیری هر نفر حداکثر ۵۰ میلیون ریال و سرجمع حداکثر ۷۵۰ میلیون ریال برای هر پشتیبان است.
وی با بیان اینکه تسهیلات حداکثر برای هزار نفر اشتغال ایجاد می کند افزود: :افراد حقیقی یا حقوقی پشتیبان باید علاوه بر ثبت نام خود در سامانه مشاغل خانگی ،افراد تحت پوشش خود را نیز در این سامانه ثبت نام کنند و کد رهگیری دریافتی را به دستگاه اجرایی مربوطه ارایه و تشکیل پرونده بدهند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، جلالی ادامه داد:دستگاه اجرایی مربوطه مکلف است پرونده تشکیل شده را برای صدور مجوز به بانک عامل به اداره کار ارسال کنند. وی افزود: تسهیلات مشاغل خانگی به صورت قرض الحسنه مبتنی بر الگوی توسعه مشاغل خانگی با رویکرد جامعه هدف پشتیبانان و بر اساس مزیت های مناطق پرداخت می شود.

درج دیدگاه