صفحه اصلی تعاون استان ها صادرات بیش از ۲۶ میلیون دلاری کالای غیر نفتی بخش تعاون آران...

صادرات بیش از ۲۶ میلیون دلاری کالای غیر نفتی بخش تعاون آران و بیدگل

تعاون آنلاین – مسئول بخش تعاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل گفت: در ۹ ماه ابتدایی امسال ۲۶ میلیون و ۱۵۳ هزار دلار کالای غیر نفتی از این شهرستان به خارج از کشور صادر شده است.

علی دایی اظهار داشت: این میزان صادرات شامل فرش ماشینی، گلیم، نخ و پرز بوده است که توسط شرکت تعاونی تولید کنندگان فرش ماشینی این شهرستان انجام شده است.
وی بیان کرد: صادرات موارد ذکر شده به کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان، امارات، شیلی و ژاپن صورت گرفته است که عمده صادرات مربوط به فرش ماشینی است و بیشترین صادرات به کشورهای عراق و افغانستان بوده است.
وی بیان کرد: فرش ماشینی و گلیم به عراق، افغانستان و تاجیکستان، پادری و فرش به امارات، نخ و فرش به ژاپن و فرش ماشینی به شیلی صادر شده است.
دایی تصریح کرد: صادرات امسال کالاهای غیر نفتی از این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته است و بیش از ۳۰ درصد جمع بندی می شود.
به گزارش ایرنا، شهرستان آران و بیدگل با تولید ۴۵ میلیون متر مربع فرش ماشینی که ۵۰ درصد تولید فرش ماشینی کشور را تشکیل می دهد رتبه نخست تولید فرش کشور را داراست.
مرکز شهرستان آران و بیدگل با ۶۰۰ کارخانه فرش ماشینی و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و ۲۱۵ کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.

درج دیدگاه