صفحه اصلی تعاون اخبار آمادگی خرید یک واحد صنعتی پتروشیمی توسط تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان PVC

در بازدید معاون تعاون از تعاونی تامین نیاز تولید کنندگان پی وی سی مطرح شد:

آمادگی خرید یک واحد صنعتی پتروشیمی توسط تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان PVC

تعاون آنلاین – معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به همراه مدیرکل تعاونیهای تولیدی و مشاور معاون امور تعاون و مدیر روابط عمومی از تعاونی تامین نیاز تولید کننده پی وی سی در دفتر این تعاونی بازدید کردند. این بازدید با حضور تنی چند از فعالین عمده ی این صنعت در دفتر این تعاونی صورت پذیرفت .

سید حمید کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با تقدیر از روحیه خوب تعاونی در اعضاء تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان PVC با تعریفی از تعاونی تامین نیاز اظهار داشت : هدف اصلی تعاونی تامین نیاز بزرگ کردن مقیاس و کاهش هزینه هاست یعنی کارهائی که در یک واحد توجیه اقتصادی ندارد اما اگر عصاره  ۱۶۰ واحد در قالب یک تعاونی شکل بگیرد صرفه اقتصادی دارد. اگر ۲ میلیارد تومان برای یک مجموعه هزینه شود و ۱۰ میلیارد بازگشت داشته باشد از نظر اقتصادی کاری منطقی تلقی می گردد .
وی در ادامه افزود : یکی از آفت های تعاونیها فاصله گرفتن از اعضا و کم شدن نظارت در تعاونی ها است که نتیجه اش به دنبال منافع خود رفتن است تا اینکه منافع جمع تعاونی را در نظر بگیرند .
معاون امور تعاون در ادامه گفت : تعاونی های تامین نیاز به غیر از تامین مواد اولیه می توانند در زمینه کارشناسی حقوقی،کارشناسی صادراتی،کارشناسی تحلیل اقتصادی و بازار، آموزش نیروی انسانی واحدهای تولیدی صنعت پی وی سی، تشکیل یک مرکز R&D برای کلیه زیر مجموعه در قالب یک شرکت زیرمجموعه (که امور تحقیق و توسعه کلیه اعضا را انجام دهد) و دیگر موارد یک کسب و کار دخیل باشد و همین امر موجب بازدهی چندبرابری تعاونی و زیر مجموعه های آن خواهد شد .
سیدحمیدکلانتری ضرورت دارابودن یک سایت فعال برای برقراری ارتباط برخط ( آنلاین) و دارابودن برنامه استراتژیک مدون و آمارهای دقیق و اطلاعات به روزشده را در جهت عملکرد بهینه تعاونی ها بسیار مفید و موثر دانست.
وی ادامه داد با دارابودن برنامه استراتژیک می توانید به چشم انداز٬برنامه کوتاه مدت ،برنامه های حقوقی ٬صادرات ،تبلیغات و بازار مشخص دست یابید .
وی در پایان گفت: این تعاونیها دارای مزیتهائی از جمله معافیت مالیاتی ۲۵ درصدی بوده و همچنین می توانند از ضمانت صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون تاسقف ۱۰ میلیارد تومان به عنوان وثیقه و تضمین کننده تعاونی بهره مند گردند.در این بازدید ابتدا متوسلیان رئیس انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی با اشاره به تاریخچه  صنعت تولید PVC و همزمانی آن با ورود پلاستیک و تاسیس صنایع پتروشیمی در ایران گفت : صنعت تولید PVCدر ایران به ۵۰ سال قبل برمی گردد و هم زمان با تاسیس پالایشگاه آبادان و ورود پلاستیک به کشور برمی گردد .
متوسلیان در ادامه اظهارداشت با توجه به اینکه انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی قریب به ۲۲ سال پیش تاسیس شده است این تعاونی درسال ۱۳۹۰ از دل انجمن فوق بعنوان تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان پی وی سی تشکیل گردید و دارای ۱۶۰ تولیدکننده PVC است که بیش از ۹۰درصد از تولید پی وی سی کشور را در دست دارند .وی با اشاره به اینکه این صنعت در مخابرات، ساختمان، آب و فاضلاب کشاورزی و … مورد استفاده قرار می گیرد ادامه داد : سرمایه اولیه ی این تعاون ۱۰۰ میلیون تومان بوده است و در حال حاضر با همت اعضای تعاونی به ۸ میلیارد تومان رسیده است گفت : تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان پی وی سی تمام مایحتاج اعضاء را تامین می کند .
وی گفت میانگین تولید هر واحد را می توانیم ۱۰۰۰ تن است و صادرات این صنعت عمدتا در عراق و افغانستان و برخی نیز به کشورهای آسیای میانه می باشد .
متوسلیان اشاره نمود که کشورهای عراق و افغانستان بسیار مشتاق به تاسیس کارخانه تولید پی وی سی در کشورشان هستند .
مدیرعامل تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان PVCدر ادامه اظهارداشت در حال حاضر واسطه گری و رانت های موجود بزرگترین معضل صنعت تولید پی وی سی می باشد .
صادرات تولید کنندگان PVC تا پایان آذر ماه سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۶ میلیون دلار بوده است که با توجه به سیاستهای کمرشکن در زمینه پتروشیمی بسیار کم می باشد و این تعاونی قابلیت افزایش تولید و صادرات بیش از این را دارا می باشد .
در خاتمه ایشان اظهارداشتند این تعاونی ( تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان PVC) آمادگی خرید یک واحد صنعتی پتروشیمی را دارد .

درج دیدگاه