صفحه اصلی تعاون استان ها امسال بیش از ۱۴ هزار شغل در آذربایجان غربی ایجاد شده است

امسال بیش از ۱۴ هزار شغل در آذربایجان غربی ایجاد شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۴ هزار شغل در استان ایجاد و در سامانه مرتبط ثبت شده است. رضا نقی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد حدود ۹ هزار شغل توسط دستگاه های اجرایی به ثبت رسیده و […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۴ هزار شغل در استان ایجاد و در سامانه مرتبط ثبت شده است.
رضا نقی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد حدود ۹ هزار شغل توسط دستگاه های اجرایی به ثبت رسیده و بیش از پنج هزار شغل نیز توسط واحدهای کاریابی ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۳۹ واحد کاریابی در آذربایجان غربی مشغول فعالیت است که افراد بیکار در این شرکت ها ثبت نام کرده و بر اساس علایق، تحصیلات و تخصص، شغل های مرتبط ممکن برای آنها در نظر گرفته می شود.
وی اظهار کرد: امسال حدود ۱۶ هزار نفر در این شرکت های کاریابی ثبت نام کرده اند.
وی از کسب رتبه دوم کاهش نرخ بیکاری برای آذربایجان غربی تا پایان تابستان امسال در کشور خبر داد و گفت: در نیمه نخست امسال شاهد بیکاری ۷.۵ درصدی در استان بودیم که این رقم حدود پنج درصد کمتر از نرخ بیکاری کشوری بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی افزود: یکی از مهمترین بخش هایی که برای کاهش نرخ بیکاری سرمایه گذاری زیادی روی آن انجام داده ایم، بخش تعاون است و امسال افزون بر ۳۵ هزار نفر در این بخش صاحب شغل شده اند.
نقی زاده با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در آذربایجان غربی حدود ۱۰.۹ درصد است، ادامه داد: از مجموع یک میلیون و ۶۳ هزار نفر جمعیت فعال استان حدود ۹۵۰ هزار نفر مشغول به کار هستند.
وی گفت: آذربایجان غربی با ۲۱.۶ درصد رتبه هفدهم کشوری در بیکاری فارغ التحصیلان را دارد در حالی که این رقم در کشور حدود ۱۸.۵ درصد است.
به گزارش ایرنا، در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از ۱۰۰ هزار فارغ التحصیل بیکار در آذربایجان غربی وجود داشت که این رقم در حال حاضر بسیار کمتر شده است.

درج دیدگاه