صفحه اصلی تعاون اخبار تفاهمنامه همکاری اقتصادی

در نشست معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بسیج سازندگی اتفاق افتاد:

تفاهمنامه همکاری اقتصادی

معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بسیج سازندگی تفاهم کردند برای تحقق اقتصاد مقاومتی همکاری‌هایشان را افزایش دهند.

سید حمید کلانتری، معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متعهد شد با استفاده از ظرفیت‌هایی همچون بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون کمک نماید ضمانت‌نامه‌های بانکی طرح‌های سرمایه‌گذاری بخش تعاون تأمین شوند، تسهیلات کم‌بهره به تولید‌کنندگان اعطا گردد و در زمینه بازاریابی و فروش محصولات تولیدی واحدهای تعاونی همکاری‌های لازم انجام گیرد.

سردار نعمان غلامی نیز بر اساس این تفاهم نامه متعهد شد با تشویق بسیجیان برای تشکیل تعاونی از طریق مراکز مقاومت سپاه، کمک به تأمین فضای مورد نیاز برای راه‌اندازی شرکت‌های تعاونی و عرضه محصولات تولیدی تعاونی‌ها در فروشگاه‌های تابعه در راستای حمایت از تشکیل طرح‌های اقتصاد مقاومتی تعاونی کشور گام بردارد.

در جلسه امضاء تفاهم نامه مطرح شد:

از جمله اهداف این تفاهمنامه ترویج فرهنگ کار تعاونی در میان بسیجیان، ساماندهی کارآفرینان بسیجی در قالب کار جمعی و تعاونی، توسعه عدالت اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار در روستاهاست.

اولین گام اجرایی تحقق شعار سال (اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال) ایجاد روحیه همکاری و کار جمعی به عنوان نقطه مشترک بسیج سازندگی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

با هدف یکپارچه‌سازی اقدامات باید ساماندهی و سازماندهی کسب‌وکارها صورت پذیرد.

طرح روستا-تعاون که توجه ویژه به اقصاد روستاها را مد نظر دارد باید در دستور کار قرار گیرد.

برای تحقق اهداف نظام و خدمت‌رسانی به مردم باید منابع و امکانات بسیج شوند و سفیران کار و تلاش در مسیر توسعه تعاون شکل بگیرند.

در پایان بر لزوم همکاری همه دستگاه‌ها در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال تأکید شد.

درج دیدگاه