صفحه اصلی تعاون اخبار حمایت نقدی از مددجویان ۵ برابر می‌شود

علی ربیعی در ضیافت افطار شیرخوارگاه آمنه مطرح کرد:

حمایت نقدی از مددجویان ۵ برابر می‌شود

شیرخوارگاه آمنه
شیرخوارگاه آمنه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طرح شناسایی مددجویان به صورت پایلوت آغاز شده است و در دولت دوازدهم استمرار می‌یابد، خبر از افزایش ۵ برابری پرداختی‌ها به مددجویان داد.

ربیعی در حاشیه ضیافت افطار شیرخوارگاه آمنه، در جمع خبرنگاران بیان کرد: نام‌نویسی در سامانه رفاهی و احصای آمار پشت‌نوبتی‌ها از جمله روش‌های مستقیم شناسایی مددجویان نیازمند است و هدف ما از حمایت، توانمندسازی افراد به نحوی است که بتوانند پس از مدتی از پوشش حمایتی خارج شوند. در همین راستا، سال گذشته ۱۲درصد معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی، به دلیل توانمند‌شدن، از چرخه حمایتی خارج شدند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: برنامه اشتغال زنجیره‌ای خواهد بود و به توانمندسازی نهادهای حمایتی نیز تسری پیدا می‌کند.

وی درباره تسهیل شرایط واگذاری کودکان بهزیستی به خانواده‌ها عنوان کرد: سال گذشته واگذاری کودکان به خانواده‌ها ۳۰درصد افزایش یافت که دلیل آن تسهیل شرایط واگذاری بوده است. متاسفانه بیشتر خانواده‌ها، داوطلب سرپرستی کودکان نوزاد هستند، اما تلاش بر این است که شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم تا خانواده‌ها، کودک بزرگتر را هم به سرپرستی بپذیرند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به گزارش ایسنا تصریح کرد: حتی اگر برخی از خانواده‌ها توان نگهداری از کودک بزرگتر را نداشته باشند، به آنها خدماتی ارائه داده می‌شود.

ربیعی در ادامه سخنان خود به کاهش آمار طلاق به دنبال سیاست‌های پیشگیرانه معاونت رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: شواهد نشان می‌دهد که طلاق طی سال گذشته کاهش یافته است.

به گفته وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از مشاغل، از سوی دو نهاد حمایتی کمیته امداد امام(ره) و سازمان بهزیستی ۳۰هزار میلیارد ریال منابع پیش‌بینی شده است که به شکل قرض‌الحسنه (با بهره صفر درصد) تخصیص می‌یابد.

 

درج دیدگاه