صفحه اصلی تعاون اخبار سازمان‌یافتگی اهانت‌کنندگان به رئیس‌جمهور

علی ربیعی در حاشیه مراسم روز قدس:

سازمان‌یافتگی اهانت‌کنندگان به رئیس‌جمهور

علی ربیعی
علی ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره شعارهای ضد دکتر روحانی در مراسم روز قدس با اشاره به اینکه اهانت‌ها به رئیس‌جمهور، فراتر از توهین به یک شخصیت بود و به معنای توهین به ملت و توهین به شعار وحدت اسلامی برای روز قدس و آرمان‌های آن بوده است، بیان کرد: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، همواره نسبت به این‌گونه حرکات گلایه‌مند و مخالف چنین تحرکاتی بوده‌اند.

ربیعی شعاردهندگان ضد روحانی را سازمان‌یافته دانست و با اعلام اینکه تجربه طولانی در مواجهه با این‌گونه حوادث را دارد، استدلال نمود: نخست، این افراد و اقدام آنها به هیچ عنوان خودجوش نبوده و چنین اقداماتی از متن طبیعی اجتماع راهپیمایان برنمی‌خیزد. دوم، تجربه نشان داده است در راهپیمایی‌های مهم مثل بیست و دوم بهمن، روز قدس و… مردم به رغم گرایش‌های متفاوت سیاسی، بر اصل حضور تاکید دارند و گرایش‌های سیاسی در چنین رویدادهایی مطرح نیست. بنابراین کنش‌های سیاسی این‌گونه در مراسم ملی و مذهبی بزرگ، از متن طبیعت چنین مراسمی سامان نمی‌گیرد. سوم، جریانی سازمان‌یافته از طرقی، محل ورود فرد مورد نظر به راهپیمایی و خروج آن را به دست می‌آورند. این افراد سازمان‌یافته، به طور ثابت در آن مکان می‌مانند و به محض حضور فرد مورد نظر، شعارهای خود را می‌دهند و چهارم، دوستان و همکاران من که شاهد این ماجرا بوده‌اند نقل کرده‌اند که عده زیادی از راهپیمایان به این افراد توجه نکرده‌اند و بخش دیگری هم به چنین شعارهایی واکنش منفی نشان داده‌اند. این مشاهدات، نظریه پیش‌گفته درباره خودجوش نبودن این اتفاق را تایید می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایسنا افزود: متاسفانه با چنین تجربیاتی از روزهای نخست انقلاب و در جریان شعار دادن علیه شیخ محمد یزدی در مهدیه تهران تا دوره‌های مختلف همچون کفش‌پرانی به لاریجانی در قم و بسیاری از شخصیت‌ها در دوره‌های مختلف مواجه بوده‌ایم و دکتر روحانی، خود نیز به خوبی با چنین پدیده‌ای آشناست و خوب می‌دانند که چنین اقداماتی، شأن و منزلت ایشان را در پیشگاه مردم افزایش می‌دهد.

 

درج دیدگاه