صفحه اصلی تعاون اخبار راه‌اندازی سامانه خوداظهاری بیمه برای صنایع‌دستی

مشکلات بیمه بر فعالان صنایع‌دستی رفع می‌شود

راه‌اندازی سامانه خوداظهاری بیمه برای صنایع‌دستی

صنایع دستی
صنایع دستی

جلسه مشترک معاونت صنایع‌دستی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره راه‌اندازی سامانه خوداظهاری بیمه مشاغل خاص و شاغلان صنایع‌دستی کشور برگزار شد.

در این نشست، بهمن نامور مطلق، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره بر میزان ریزش هنرمندان صنایع‌دستی در زمینه بیمه تأمین اجتماعی، عنوان کرد: با توجه به آمارهای ریزش هنرمندان صنایع‌دستی از بیمه تأمین اجتماعی، این قشر دچار مشکلات بسیاری شدند که برای رفع این موضوع معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی طرح حمایتی به مجلس شورای اسلامی ارئه کرد و به تصویب نمایندگان محترم مجلس رسید.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به گزارش ایرنا بیان کرد: راه‌اندازی سامانه برای درج اطلاعات شاغلان صنایع‌دستی و مشاغل خاص بسیار مفید و پرکاربرد است و روند کار متقاضیان بیمه پس از ثبت‌نام و وارد کردن اطلاعات، بسیار آسان است. به طوری که پس از ثبت‌نام برای همیشه در بانک اطلاعاتی این سامانه ثبت خواهند شد و تنها بصورت ماهانه حق بیمه خود را واریز می‌کنند.

احمد میدری بر همکاری متقابل معاونت صنایع‌دستی و وزارت تعاون تاکید و طرح‌های مورد نظر دو طرف را دارای قابلیت اجرایی توصیف کرد.

در نشست مذکور که پس از ۱۶ جلسه مقدماتی مشترک بین مسولان صنایع‌دستی و مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده بود، پیشنهاد شد پس از راه‌اندازی سامانه، کارگروهی مشترک جهت تسریع فرآیند اجرایی پایگاه رفاه اجتماعی، به منظور تامین منابع و پوشش‌دهی کامل واجدین شرایط ایجاد شود و زنان سرپرست خانوار فعال در بخش صنایع‌دستی نیز با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأمین اعتبار آن مشمول بیمه شوند.

درج دیدگاه