صفحه اصلی تعاون اخبار طرح‌های دانش‌بنیان در صف اول حمایت

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون:

طرح‌های دانش‌بنیان در صف اول حمایت

حسین نژاد
حسین نژاد

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون با تاکید بر حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و مناطق محروم و توسعه‌نیافته به عنوان اصلی‌ترین برنامه‌ صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری، اظهار کرد: معتقدیم حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان موجب رونق اشتغال، توسعه صادرات، افزایش تولید و ارزآوری می‌شود و این مهم، هماهنگی کامل با شعار امسال دارد.

مهدی حسین‌نژاد ضمن خبر از افزایش ضمانت تسهیلات طرح‌های دانش‌بنیان تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، بیان کرد: حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و طرح‌های مناطق محروم در اولویت ضمانت صندوق قرار دارد.

وی میزان ضمانت‌نامه‌های صادره در سال گذشته را ۳۸۸ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: در ابتدای دولت یازدهم میزان ضمانت‌نامه‌های صادره برای بخش تعاون ۱۲۰ میلیارد تومان بود که این میزان در پایان دولت یازدهم به ۷۰۰ میلیارد تومان رسید.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون، به نقل از ایسنا تصریح کرد: سقف صدور ضمانت‌نامه برای تسهیلات بخش تعاون ۱۵ میلیارد ریال بوده که در پایان دولت یازدهم به ۱۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

حسین‌نژاد آمادگی این صندوق برای حمایت از طرح‌های اشتغال وزارت کار، نظیر طرح تکاپو را اعلام کرد وگفت: برای توسعه اشتغال تا سقف ۶۰۰ میلیارد تومان هدف‌گذاری شده است.

وی از اجرای برنامه ترویج و توسعه مدل تامین مالی جمعی، به عنوان یکی از روش‌های تامین مالی بخش تعاون نام برد و اظهار کرد: امروز در دنیا مشارکت مردم در تامین مالی، مهم و تاثیرگذار است و بر همین اساس ما نیز باید به این سمت حرکت کنیم.

 

درج دیدگاه