صفحه اصلی تعاون اخبار سی امین کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران

با حضور رئیس فراکسیون زنان مجلس برگزار شد؛

سی امین کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران

سی امین کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران با حضور رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان اتاق های تعاون سراسر کشور و اتحادیه در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، سی امین جلسه تخصصی کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران با هدف بررسی وضعیت نرخ مشارکت اقتصادی بانوان در اقتصاد ایران، بررسی راهکارهای افزایش نرخ مشارکت اقتصادی بانوان، ارائه ی برنامه ی فراکسیون بانون مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش نرخ مشارکت اقتصادی بانوان در ایران برگزار شد و سه مصوبه داشت.

در حاشیه این کمیسیون با خاطره استاد رضایی رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران، گفتگویی انجام شد.

خاطره استاد رضایی رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون با مثبت ارزیابی کردن این نشست گفت: در این نشست موضوعات مختلفی در خصوص مطالبه گری زنان و نقاط مهجور در حوزه نرخ مشارکت اقتصادی زنان مطرح شد. به گفته استادرضایی در حوزه تعاون تناقص های مدیریتی که در سطح کشور وجود دارد و این مهم امروز با حضور  نمایندگان استانی  و نماینده مجلس مطرح شده است.

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران ادامه داد: حقوق بانوان در عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و خانواده همچنین مشکلات و موانع، اعم از عدم توزیع مدیریت اقتصادی مانند تزریق اعتبارات، حمایت های بیمه ای و حوزه های رفاهی و خدماتی زنان شاغل در حوزه تعاون از نکات برجسته ای است که با توجه به نقیض هایی که وجود داردکه بخشی از آن به اجرایی قوانین موجود مربوط می شود، مورد تائید خانم سلحشوری نماینده مجلس هم بود. به گفته استادرضایی، رئیس فراکسیون زنان مجلس قول همکاری برای بررسی موارد مطروحه داده است و اینکه در فضایی متناسب، با دفاع منظم و جامع از جامعه زنان بتوانند این مطالبات را محقق کنند.

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران در بخش دیگری از این گفتگو به  همکاری متقابل کمیسیون بانوان و معاونت امور استانهای اتاق تعاون ایران اشاره کرد و گفت:  اعلام آمادگی کامل برای همکاری متقابل این کمیسیون و معاونت استانها و توسعه تعاملات همچنین دفاع کاملی از تعاون در سطح کلان مطرح شد. وی ابراز امیدواری کرد:  ادامه مسیر و همکاری متقابلی که قرار است با فراکسیون مجلس انجام شود، برای کمیسیون بانوان مثمر ثمر باشد و بتوانیم چالش هایی اعم از حل مشکلات تخصیص اعتبارات که مسئله ویژه ای است، بحث بیمه که همچنان مشکلات وجود دارد و به طور خاص در تعاونی های صنایع دستی و در حوزه فرش که این مشکل به وضوح دیده می شود و جز مطالبات این بخش است، را برای تعاون گران حل کنیم.

رئیس کمیسیون بانوان با تاکید به بحث های حمایتی از لفظ تعاونی ابراز داشت: با توجه به نگاه مسئولین به تقویت بنیه اقتصادی صنعت سبز  مانند گردشگری، هنوز پشتیبانی و ایجاد ساختارهای لازم برای توسعه این قالب به طور خاص در بخش تعاون دیده نمی شود.

وی در ادامه به پیشنهاد کمیسیون برای ایجاد بانک اعتباری بانوان اشاره کرد و افزود: این یک پیشنهاد از کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران بود که البته  نیاز به بررسی ویژه دارد  و در نهایت اگر تعریف آن با سیاست گذاری های کلان اقتصادی دولت، مطابقت داشته باشد، می تواند گزینه مهم  و نقطه قوتی برای این بخش محسوب شود.

لازم به اشاره است، ارائه مطالبات این کمیسیون به صورت مکتوب و مدون در قالب یک بیانیه به فراکسیون زنان مجلس، برگزاری جلسات ثابت با فراکسیون زنان مجلس  و پشتیبانی و حمایت از حوزه بانوان که شامل موازین قانونی مطالبه گری حقوق زنان و پشتبیانی اقتصادی آن ها، از مصوبات سی امین کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران بود.

 

درج دیدگاه