صفحه اصلی تعاون اخبار روند کاهش نرخ بیکاری در استان

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی قزوین خبرداد:

روند کاهش نرخ بیکاری در استان

مسعود بابایی گفت: نرخ بیکاری استان قزوین پایین تر از میانگین کشور است.

مسعود بابایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در گفت و گویی اعلام کرد: بر اساس آمار ها نرخ بیکاری سال ۹۵ در استان قزوین ۱۱.۷ درصد بوده است، این در حالی است که نرخ بیکاری در کشور ۱۲.۲ درصد است.

 

وی ادامه داد: استان قزوین از ظرفیت صنعتی، کشاورزی و خدماتی ویژه‌ای برخوردار بوده و با توجه به نزدیک بودن به پایتخت بستر مناسبی برای اشتغال‌زایی در استان فراهم است که این مهم باید مورد توجه مسئولان و مدیران استان قرار گیرد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین تصریح کرد: نرخ بیکاری استان قزوین نسبت به میانگین کشور کمتر بوده و این مهم تلاش جدی مسئولان برای برطرف کردن مشکلات اشتغال و رونق تولید را نشان می‌دهد.

 

بابایی با اشاره به اهمیت اشتغال‌زایی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مهم در حوزه اشتغال‌زایی بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای کشور مصوب شده که هر استان می‌تواند سهمیه خود را از اعتبار مشخص کرده و طرح‌های اشتغال‌زایی را اجرا کند.

 

وی گفت: براساس ارزیابی‌ها نرخ بیکاری در شهرستان‌های استان قزوین به تفکیک بدین شرح بوده که در قزوین ۱۲.۵ درصد، الوند ۱۵.۵ درصد، تاکستان ۹.۸ درصد، آبیک ۹.۶ درصد، بوئین‌زهرا ۱۰.۱ و آوج ۱۰.۷ است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین خاطرنشان کرد: طرح تکاپو از طرح‌های دولت برای اشتغالزایی بوده که براساس اولویت‌بندی مقدمات لازم برای اشتغال‌زایی را فراهم می‌کند.

 

بابایی افزود: این طرح با ۱۵ اولویت در استان قزوین اجرا خواهد شد که طرح بسیار مطلوب و اثرگذار در کاهش نرخ بیکاری به شمار می‌روپ.

 

وی عنوان کرد: اولویت‌های طرح تکاپو در استان قزوین را می‌توان به شرح خدمات فنی، فرآوری زیتون، حمل و نقل، مبلمان، گردشگری، صنایع دستی، خشکبار، دام و طیور، مواد شوینده و صنایع تبدیل عنوان کرد.

 

مدیرکل تعاون، کار و‌ رفاه اجتماعی بیان کرد: تقویت فضای کسب و کار، رونق تولید و اشتغال‌زایی از اولویت‌های جدی کشور و استان قزوین بوده که تمام مدیران و مسئولان باید در این زمینه اقدامات ویژه‌ای انجام دهند.

درج دیدگاه