صفحه اصلی تعاون اخبار بررسی بیش از ۳۰۰۰ پرونده در مراکز داوری

به گفته رئیس مرکز داوری اتاق تعاون ایران

بررسی بیش از ۳۰۰۰ پرونده در مراکز داوری

رئیس مرکز داوری اتاق تعاون ایران گفت: سه هزار و ۵۰۰ پرونده دعاوی شرکت های تعاونی سال جاری در مراکز داوری اتاق های تعاون کشور بررسی شده است.

به گزارش روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمد رنجبر عصر روز سه شنبه در حاشیه نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون استان مرکزی در اراک افزود: کمتر از ۲ درصد پرونده های مذکور ابطال شده و بقیه در این مراکز به نتیجه رسیده است.
وی بیان کرد: بحث داوری اتاق های تعاون با جدیت دنبال شده و نمایندگی این مراکز در تمام استان های کشور دایر است اما، تاکنون هشت مرکز به صورت رسمی افتتاح شده است.
رئیس مرکز داروی اتاق تعاون ایران ادامه داد: مراکز داوری اتاق تعاون کشور، وظیفه رسیدگی به حل اختلاف شرکت های تعاونی و اعضای آنان را برعهده دارد.
رنجبر اظهار کرد: پرونده های واصله به این اتاق ها در یک هیات سه نفره، که ۲ نفر آنان توسط طرفین انتخاب می شوند مورد ارزیابی و رسیدگی قرار می گیرد.
رئیس مرکز داوری اتاق تعاون ایران افزود: داوری در این اتاق ها راه کوتاه تری نسبت به دستگاه قضایی دارد و آرای داوران در مراکز داوری اتاق های تعاون معادل آرای دادگاه است.
نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون استان مرکزی تا ۱۰ شهریورماه جاری به مدت سه روز از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی جریان دارد.
۲ هزار و ۲۱۳ شرکت تعاونی فعال با ۸۹۳ هزار و ۹۹ نفر عضو در استان مرکزی وجود دارد.

درج دیدگاه