صفحه اصلی تعاون اخبار لزوم ورود تعاونی‌ها به بخش کشاورزی

استاندار زنجان در جمع تعاونگران استان بیان کرد:

لزوم ورود تعاونی‌ها به بخش کشاورزی

استاندار زنجان بر لزوم فعال‌سازی ظرفیت تعاونی‌ها در زمینه تولید محصولات کشاورزی تأکید نمود و اظهار کرد: در صورتی که اقتصاد تعاونی شکل بگیرد، سرمایه‌های اندک در کنار هم می‌توانند تبدیل به بنگاه اقتصادی بزرگ شوند و در کنار کاهش هزینه‌های خرد، زمینه را برای ایجاد کسب و کار پایدار و مستمر ایجاد کنند.

اسدالله درویش امیری در جمع تعاونگران استان زنجان افزود: تعاونی‌ها می‌توانند سرمایه‌های کوچک و خرد مردم را جمع کرده و بنگاه اقتصادی بزرگی را راه‌اندازی و فعال کنند.

وی خاطر نشان کرد: ۸۵ درصد افراد در جامعه توان راه‌اندازی بنگاه اقتصادی بزرگ را به شکل انفرادی ندارند، در حالیکه در کنار همدیگر و در قالب یک تعاونی می‌توانند چنین اقدامی را انجام دهند.

درویش امیری ادامه داد: هم‌اکنون از میان چهار هزار تعاونی حاضر در این استان، فقط یک‌هزار و ۱۰۰ مورد فعال است اما در صورت بررسی مشخص خواهد شد که فقط ۵۰ درصد آنها فعالیت موثر دارند.

استاندار زنجان با بیان اینکه زمینه رشد اقتصادی و افزایش فعالیت تعاونی‌ها در این استان مهیا است، گفت: ۸۰۰  هزار نفر در استان عضو تعاونی سهام عدالت هستند که اگر سرمایه‌های خرد این افراد کنار هم قرار گیرد ؛ کسب وکار یا بنگاه اقتصادی بزرگی راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، درویش امیری تاکید کرد: در صورتی که پای مشارکت مردم بایستیم، می‌توانیم درست عمل کنیم و برنامه‌ریزی صحیحی برای توسعه اقتصادی داشته باشیم.

درویش امیری به آخرین وضعیت رسیدگی به تعاونی مسکن که اقدام به خرید زمین در خارج از محدوده شهری کرده‌اند و تعیین تکلیف سرمایه‌های اعضای آن اشاره کرد و گفت: این موضوع در شورای عالی شهرسازی کشور مطرح شد و شورا اعلام کرد که به علت وجود بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی ساخته نشده و پنج هزار قطعه زمین بلاتکلیف در شهر زنجان امکان افزایش محدوده این شهر وجود ندارد.

استاندار زنجان رکود ۲۸ ساله سرمایه اعضای تعاونی مسکن علوم پزشکی را قابل توجه خواند و گفت: وضعیت سرمایه این اعضا باید تعیین تکلیف شود.

۱۳ شهریور در تقویم ملی به نام روز تعاون نامگذاری شده و به همین مناسبت ۱۰۰ نفر از تعاونگران استان زنجان به دیدار استاندار رفته بودند.

 

درج دیدگاه