صفحه اصلی تعاون اخبار نهادینه‌شدن فرهنگ کار جمعی در تعاونی‌ها میسر می‌شود

استاندار زنجان:

نهادینه‌شدن فرهنگ کار جمعی در تعاونی‌ها میسر می‌شود

استاندار زنجان بیان کرد: با استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان و مشارکت آنها، می‌توان در حوزه‌های مختلفی بنگاه‌های اقتصادی راه‌اندازی کرد که در این راستا، اتاق تعاون استان زنجان ظرفیت ورود به این بخش را دارد و مجموعه مدیریت عالی استان نیز حمایت ویژه‌ای در این راستا خواهد کرد.

اسدالله درویش امیری  با بیان اینکه استان زنجان ظرفیت بالایی برای رشد و گسترش اقتصاد بخش تعاونی دارد، خاطرنشان کرد: با تبدیل مراکز تولیدی استان در زمینه‌های مختلف به تعاونی‌های بزرگ، کشت و نگهداری محصول به عهده تولیدکنندگان خواهد بود و برداشت و فروش نیز می‌تواند از طریق این تعاونی‌ها صورت پذیرد.

درویش امیری اظهار کرد: همه باید در چهارچوب مشخصی در راستای توسعه همه‌جانبه استان تلاش کنند و اتاق تعاون به عنوان مرکز جمع‌آوری نقطه نظرات بخش تعاونی و مرکز حل تمامی مشکلات این بخش، می‌بایست مشکلات و مسائل مختلف بخش تعاون را به مسئولین مربوطه گزارش دهد. با توجه به اینکه اتاق بازرگانی عمده مشکلات حوزه صنعت، معدن و بازرگانی را بررسی و حل می‌کند، اتاق تعاون نیز می‌تواند به این شکل مشکلات تعاونی‌ها را با مسئولین مربوطه مطرح نماید.

وی افزود: با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان سرمایه‌گذاری اندک مردم را به بنگاه‌های اقتصادی تبدیل کرد و با تبدیل سرمایه های اندک مردم به بنگاه‌های اقتصادی، اقتصاد تعاونی می‌تواند هزینه‌های سربار بخش تعاون را کاهش دهد.

استاندار زنجان در ادامه گفت: باید فرهنگ مشورت و کار دسته‌جمعی، در تعاونی‌ها نهادینه شود. تعاون به عنوان بخشی از باورهای دینی و فرهنگی، به صورت گسترده در قانون اساسی مورد توجه قرار گرفته است. تعاونی‌ها باید با تعامل و مشارکت در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه، نقش مهمی در اقتصاد جامعه داشته باشند.

وی تأکید کرد: تعاونی‌ها، واحدهای کوچک اقتصادی هستند که به صورت مستقیم و غیرمستقیم در افزایش تولید ملی، کارآفرینی و اشتغالزایی مشارکت دارند و کشور تجربه خوب و موفقی در اقتصاد تعاونی دارد. باید با مدیریت ظرفیت‌های محدود افراد، سرمایه‌های اندک را تبدیل به تعاونی و سپس به بنگاه‌های اقتصادی کوچک، متوسط و بزرگ تبدیل کرد.

درویش امیری خاطر نشان کرد: بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی در جامعه برای توسعه اشتغال و تولید امری ضروری است که در این راستا بدنه دستگاه‌های اجرایی باید مشکلات پیش‌روی سرمایه‌گذاران را حل کنند. استانی موفق است که بتواند از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده لازم را بکند. متأسفانه در بخش دولتی، وضعیت اقتصادی و درآمدی مناسبی که بتوان در حوزه سرمایه‌گذاری تمرکز حاصل شود، وجود ندارد و به همین دلیل باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی که جزء پتانسیل‌های ملی است، در راستای ایجاد اشتغال و افزایش تولید در استان استفاده کرد.

 

درج دیدگاه