صفحه اصلی تعاون اخبار سهم ۱۳ هزار میلیارد ریالی آذربایجان شرقی از بسته حمایتی تولید...

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با حضور در دفتر خبرگزاری ایرنا (مرکز تبریز) عنوان کرد:

سهم ۱۳ هزار میلیارد ریالی آذربایجان شرقی از بسته حمایتی تولید واشتغال

حسینی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به بسته های حمایتی ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی دولت برای ایجاد اشتغال و ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی برای رونق تولید در کشور، سهم استان از محل این دو بسته را حدود ۱۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در سال جاری اعلام کرد.

میر احد حسینی سهم آذربایجان شرقی از بسته ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی ایجاد اشتغال را ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال و از بسته ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی رونق تولید ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال پیش بینی کرد و گفت: از این میزان تسهیلات باید ۳۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود.
وی اضافه کرد: همچنین دولت حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار تحت عنوان اشتغال فراگیر اختصاص داده که قرار است ۵۰ درصد آن بین استان ها توزیع شود و سهم آذربایجان شرقی از این رقم ۴ هزار میلیارد ریال است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از اهتمام جدی دولت برای ایجاد اشتغال خبر داد و گفت: در طول دولت تدبیر و امید هر سال حدود ۴۰ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.
حسینی با اشاره به فعالیت ۵۴ موسسه کاریابی در استان و ثبت مشخصات ۳۰ هزار نفر جویای کار در سامانه در سال گذشته، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۰ هزار نفر برای اشتغال به مراکز تولیدی و صنایع معرفی شده اند.
وی همچنین از ابتکار دولت دبیر و امید برای اجرای طرح ‘تکاپو و کارورزی’ با رویکرد رونق اشتغال خبر داد و افزود: در قالب طرح تکاپو در هر استان کارگزارانی تعیین شده اند که رشته های پر محصول و سودآور هر منطقه را برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال شناسایی و حمایت می کنند.
حسینی با بیان اینکه در طرح کارورزی نیز باید ۱۴۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان دیپلم به بالا شرکت کنند، گفت: حدود ۱۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی در این طرح ثبت نام کردند که به ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی معرفی می شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در توضیح طرح کارورزی اظهار کرد: در این طرح که کارآموزی در محیط کار واقعی است، کارآموزان به مدت شش ماه مشغول کار و آموزش می شوند و بعد از ۶ ماه در صورت رضایت کارفرما، تا دو سال قرارداد کار می بندند؛ در این طرح کارفرماها در مدت اجرای قرارداد، از پرداخت حق بیمه معاف بوده و دولت سهم کارفرما را پرداخت می کند.
حسینی همچنین از اجرای طرح مهارت آموزی تحت عنوان ‘استاد و شاگردی’ برای کمک به رونق اشتغال خبر داد و گفت: واحدهای تولیدی متقاضی شرکت در این طرح نیز مشمول بیمه نخواهند بود اما سازمان فنی و حرفه ای باید شرایط کارآموزی آنها را تائید کند.
وی، اشتغال روستایی را نیز یکی از اولویت های دولت جهت رونق اشتغال و تثبیت جمعیت روستایی ذکر کرد و افزود: حدود ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار با بهره بانکی شش درصد به این بخش اختصاص یافته است که در توزیع استانی سهم آذربایجان شرقی حدود ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، ظرفیت مشاغل خانگی در ایجاد اشتغال را بالا توصیف کرد و گفت: در سال جاری حدود ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به این بخش اختصاص یافته است که هر فرد متقاضی تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال با بهره چهار درصد می تواند دریافت کند.

درج دیدگاه