صفحه اصلی تعاون اخبار  شیوه فروش گوشت باید تغییر کند /توسعه تعاونی هزینه دامداری را کاهش...

 شیوه فروش گوشت باید تغییر کند /توسعه تعاونی هزینه دامداری را کاهش می دهد  

توسعه تشکل ها و تعاونی ها هزینه های تولید برای دامداران را کاهش خواهد داد . به گزارش تعاون آنلاین،رییس کارگروه دام و طیور مجلس با اعلام این مطلب افزود: تشکل‌ها و اتحادیه‌ها توان مالی لازم برای تامین نهاده‌های دامی دامداری‌ها را به طریق فراگیر ندارند زیرا تشکل‌ها و اتحادیه‌ها گردش نقدینگی مناسبی ندارند. علی […]

توسعه تشکل ها و تعاونی ها هزینه های تولید برای دامداران را کاهش خواهد داد .

به گزارش تعاون آنلاین،رییس کارگروه دام و طیور مجلس با اعلام این مطلب افزود: تشکل‌ها و اتحادیه‌ها توان مالی لازم برای تامین نهاده‌های دامی دامداری‌ها را به طریق فراگیر ندارند زیرا تشکل‌ها و اتحادیه‌ها گردش نقدینگی مناسبی ندارند.

علی ابراهیمی ، نماینده شازند تاکید کرده است:  اگر انتظار داریم تشکل‌ها و اتحادیه‌ها به رسالت واقعی خود در چرخه تولید عمل کنند باید گردش نقدینگی و مالی اتحادیه‌ها و تشکل‌ها متناسب با ظرفیت مورد نیاز نهاده‌های دامی در دامداری‌های کشور افزایش یابد.

ابراهیمی ادامه داد: دام در دامداری‌های کشور به دو روش سنتی و صنعتی ذبح می‌شود؛ در روش سنتی باید نظارت ویژه بهداشتی اعمال شود تا از شیوع بیماری دامی در کالای اساسی همچون گوشت جلوگیری شود، بنابراین بدیهی است برای پاسداری از سلامت شهروندان ذبح در کشتارگاه‌های صنعتی نسبت به دولتی در اولویت قرار دارد.

وی افزود: یکی از راهکارهای اقتصادی که می‌تواند نرخ گوشت را به ثبات برساند، تغییر در نوع فروش گوشت در کشور است، زیرا فروش گوشت در کشتارگاه به طریق لاشه‌ای نمی‌تواند بازارگوشت را به تعادل منطقی برساند.

عضو کمیسیون کشاورزی و رئیس کارگروه دام و طیور مجلس گفت: زمانی که گوشت به طریق لاشه‌ای به قصاب‌ها فروخته می‌شود، قصاب‌ها نیز طبق نظر مشتری، قسمت‌های مختلف گوشت را بدون بسته قیمت‌گذاری شد، بفروش می‌رسانند بنابراین

مشخص است نمی‌توان نظارت دقیق بر نرخ‌گذاری گوشت در کشور با این اوصاف اعمال کرد.

درج دیدگاه