صفحه اصلی تعاون اخبار دستورات ۹ گانه ربیعی به مدیران شستا/ در برابر زیاده خواهی ما...

دستورات ۹ گانه ربیعی به مدیران شستا/ در برابر زیاده خواهی ما می ایستم

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در مقابل فشارهای بیرونی و تحمیل های غیر کارشناسی و زیاده خواهی های سیاسی اقتصادی خواهد ایستاد، دستورات ۹ گانه زیر را خطاب به مدیران هلدینگ های شستا ابلاغ کرد. به گزارش تعاون آنلاین، دکتر علی ربیعی در جلسه ای چندساعته با مدیران شستا که […]

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در مقابل فشارهای بیرونی و تحمیل های غیر کارشناسی و زیاده خواهی های سیاسی اقتصادی خواهد ایستاد، دستورات ۹ گانه زیر را خطاب به مدیران هلدینگ های شستا ابلاغ کرد.

به گزارش تعاون آنلاین، دکتر علی ربیعی در جلسه ای چندساعته با مدیران شستا که تا پاسی از شب ادامه داشت ، خواستار  کاهش تصدی گری بنگاه ها در راستای مصوبات جلسات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و   اصلاح و ارتقای بهره وری شرکت ها با تمرکز برتکمیل زنجیره ارزش و افزایش بازدهی از دارایی‌ها شد.  تقویت انضباط مالی و نظارت مستمر بر هلدینگ های تابعه،   پایبندی به شفافیت و گردش صحیح اطلاعات و پاسخگویی به افکار عمومی و  اتکا به مدیریت با ثبات و شایسته سالار  ، اقتصادی و مشورت پذیر  از دیگر محورهایی بود که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیران هلدینگ شستا ابلاغ کرد.

بر این اساس اولویت قرار دادن جذب سرمایه گذاری خارجی و گسترش فعالیت‌های بین‌المللی در ابعاد سرمایه‌گذاری، سرمایه‌پذیری

و  به کارگیری نخبگان علمی ، شایستگان گمنام بویژه نخبگان دانشگاهی در سطوح مدیریتی و هیات مدیره ها  نیز در این دستوران ۹ گانه گنجانده شده است.

مساله مهم  جلوگیری از اتلاف سرمایه توسط ذینفعان من غیرالحق از یک سو و  پرهیز از انتصاب اقوام ، نزدیکان و خویشاوندان ذی نفوذان سیاسی اقتصادی به سمت های مدیریتی از سوی دیگر در این قالب ابلاغ شده است.

لازم به ذکر است در این دیدار لطفی مدیرعامل ، ترکان رئیس هیات مدیره و مدیران هلدینگ های نه گانه  شستا حضور داشتند.

پیش از صحبتهای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مدیران هلدینگ ها گزارشی از وضعیت  ها ، چالش ها و مسایل شرکت ها ارائه دادند .

درج دیدگاه