صفحه اصلی تعاون گزارش ۳۱ هزار واحد مسکونی در کرمانشاه دچار آسیب شد

۳۱ هزار واحد مسکونی در کرمانشاه دچار آسیب شد

۳۱ هزار واحد مسکونی در جریان زلزله اخیر استان کرمانشاه و دیگر استان های غربی آسیب دیدند.

۳۱ هزار واحد مسکونی در جریان زلزله اخیر استان کرمانشاه و دیگر استان های غربی آسیب دیدند.

به گزارش تعاون آنلاین، در حالی که تلاش برای بازسازی مناطق زلزله زده از اولین ساعات امروز ، یعنی دومین روز پس از وقوع زلزله آغاز شد ، بررسی ها نشان می دهد در جریان این اتفاق بیش از ۳۱ هزار واخد مسکونی آسیب دیده و نیاز به بازسازی دارند . عملیات ارزیابی تعیین خسارات که از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شده است ، نشان می دهد این ۳۱ هزار واحد در ۹ شهرستان استان کرمانشاه و روستاهای اطراف قرار دارند.

در این زمینه مدیرکل دفتر بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با دستور رییس جمهوری اسلامی ایران، مسئول اصلی بازسازی واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده با بنیاد مسکن است و همه باید تلاش کنیم عملیات بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی زلزله زدگان در این منطقه با سرعت بیشتری انجام شود.

مدیرکل دفتر بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: بنیاد مسکن تلاش خواهد کرد عملیات بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در منطقه زلزله زده استان کرمانشاه با استفاده از کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی در اسرع وقت آغاز شود.

زلزله ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه سال جاری استان کرمانشاه را لرزاند. شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اغلب استان های کشور احساس شد.

محل وقوع استان کرمانشاه – حوالی ازگله – بوده است. این زمین لرزه در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داده است. کارشناسان علم زلزله شناسی اعلام کرده اند به احتمال زیاد تا ۳ ماه آینده این منطقه شاهد پس لرزه های زیادی خواهد بود به طوری که تاکنون چندین پس لرزه بیش از ۴.۵ ریشتری در اینمنطقه رخ داده است.

براساس آخرین اطلاعات اعلام شده، تاکنون در این زمین لرزه بیش از ۴۳۰ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند و تعداد مجروحان این حادثه دردناک به ۷۴۰۰ نفر رسیده است.

درج دیدگاه