صفحه اصلی تعاون مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اعلام کرد: ۸۸۰...

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اعلام کرد: ۸۸۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی داده شد

۱۰ هزار میلیارد تومان به واحدهایی که ماشین‌آلات آن‌ها فرسوده و یا از کارافتاده شده و توان به‌روزرسانی را ندارند پرداخت می‌شود این در حالی است که با نوسازی ماشین‌آلات واحدهای تولیدی علاوه برافزایش توان تولید و رقابت با همتایان خارجی خود بلکه در تثبیت اشتغال نیز مؤثر خواهد بود و سهم استان از این تسهیلات ۴۴۰ میلیارد تومان است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: سهم استان آذربایجان شرقی از بسته رونق تولید ۸۸۰ میلیارد تومان بوده و این تسهیلات عمدتاً به واحدهای تولیدی که به سرمایه در گردش نیاز دارند با بهره بانکی ۱۸ درصد پرداخت می‌کند.

به گزارش تعاون آنلاین، میر احد حسینی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان اهر، اظهار کرد: دولت یازدهم در دو سال اول کار خود آن‌طور که انتظار می‌رفت برای اشتغال و سرمایه‌گذاری تسهیلاتی ارائه دهد به دلیل کمبود منابع مالی نتوانست این تسهیلات را با بانک‌ها هماهنگی و پرداخت کند و سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید تسهیلات پرداخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید امسال با هماهنگی بین بانک‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط برای پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید و اشتغال سنگ تمام گذاشته است، افزود: سهم استان آذربایجان شرقی از بسته رونق تولید ۸۸۰ میلیارد تومان بوده و این تسهیلات عمدتاً به واحدهای تولیدی که به سرمایه در گردش نیاز دارند با بهره بانکی ۱۸ درصد پرداخت می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی به پرداخت تسهیلات جهت نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی نیز اشاره کرد، گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان به واحدهایی که ماشین‌آلات آن‌ها فرسوده و یا از کارافتاده شده و توان به‌روزرسانی را ندارند پرداخت می‌شود این در حالی است که با نوسازی ماشین‌آلات واحدهای تولیدی علاوه برافزایش توان تولید و رقابت با همتایان خارجی خود بلکه در تثبیت اشتغال نیز مؤثر خواهد بود و سهم استان از این تسهیلات ۴۴۰ میلیارد تومان است.

حسینی اضافه کرد: تسهیلات نوسازی و بازسازی ماشین‌آلات واحدهای تولیدی و بسته رونق تولید بر اساس تصمیم‌گیری‌هایی که استان صورت گرفته مقرر شد تا این اعتبارات به‌صورت شناور باشد و هر شهرستان با توجه به قابلیت و ظرفیت‌های خود بتواند از این اعتبارات نحوه استفاده را ببرد.

وی بابیان اینکه دولت و مجلس شورای اسلامی اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی را تحت عنوان اشتغال فراگیر تخصیص داده است، ابراز داشت: سهم آذربایجان شرقی از اعتبارات اشتغال فراگیر ۸۷۳ میلیارد تومان است و یارانه تسهیلات اشتغال فراگیر نیز ۲ الی ۷ درصد مقرر شده البته فرمانداران شهرستان‌ها نیز با تعیین سهم شهرستانی مخالفت کردند و معتقد بودند که این اعتبارات باید شناور باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی از اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان خبر داد، گفت: این تسهیلات بر مبنای ظرفیت‌های روستایی پرداخت می‌شود و عموماً علاقه‌مندان می‌توانند با اجرای طرح‌های مختلف از تسهیلات اشتغال روستایی بهره‌مند شوند.

درج دیدگاه