صفحه اصلی تیتر یک تعاون ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه می شوند

۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه می شوند

تعاون آنلاین – وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی با اشاره به شرایط نامساعد زندگی کارگران ساختمانی از تحت پوشش قرارگرفتن ۲۰۰هزارنفر از این افراد خبر داد و گفت : این امر می تواند به افزایش امنیت خانواده های کارگران ساختمانی کمک کند .

علی ربیعی در دیدار نوروزی با کارکنان سازمان تامین اجتماعی،افزود: به خاطر دارم که در سال اولی که با شما دیدار داشتم تصمیم بزرگی گرفتیم و آن احترام به تامین اجتماعی و آغاز مدیریت از تامین اجتماعی بود و با تمام رنج ها و پیشرفت ها به سال چهارم دولت رسیدیم و امید داریم امسال بتوانیم با کمک خداوند تحولات جدیدی به وجود آوریم و گره ای از زندگی مردم کشور بگشاییم .
وی گزارشی از حوزه های مختلف کاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ارائه داد و تاکید کرد : طی سه سال گذشته خدمات اجتماعی بسیاری انجام شده است اما متاسفانه مساله ای که وجود دارد این است که اندازه گیری خدمات سازمان های اجتماعی کاری دشوار است و خط کشی برای آن وجود ندارد اما با تلاش شما کارکنان سازمان تامین اجتماعی به عنوان سرمایه های ارزشمند اجتماعی بسیاری از امور انجام شد .
ربیعی ادامه داد : ادعا نداریم که اکنون بازنشستگان زندگی بسیار خوبی دارند اما با شیبی که برای افزایش حقوق ها درنظرگرفتیم شکاف میان دریافتی و تورم برای این گروه از افراد جامعه کاهش یافته است.
وزیرتعاون،کار ورفاه اجتماعی یادآورشد : دستمزدکارگری نیزجهت گیری خوبی درستی داشت و ۱۲هزارخانواده دارای دو معلول به بالا را صاحب خانه واز زنان سرپرست خانوارحمایت کردیم . دراین سه سال با افزایش حدود۳۵تا ۴۰ درصدی سرپرستی فرزندان سازمان بهزیستی از سوی خانواده ها رو برو بودیم و شعار بهزیستی جامعه محور به جای بهزیستی دولت محور را با بردن بهزیستی به خانواده محقق کردیم .
وی اضافه کرد : بالغ بر ۹۰درصد غربالگری شنوایی و بینایی انجام شد و امسال نیز غربالگری ژنتیک محقق می شود که برای انجام هر یک از این امور دشواری های زیادی کشیدیم .
ربیعی خاطرنشان کرد : امروز درسازمان تامین اجتماعی صاحب نظریه هستیم و در این دولت بینش صحیح درحوزه رفاه وجود دارد و با تلاش شما کارکنان زحمتکش توانستیم طرح تحول سلامت را با بیمه ۱۱میلیون حاشیه نشین فقیر عملی کنیم که همه اینها را مدیون همکاران در بخش درمان هستیم . درشورایعالی بیمه نیز تمام تلاش خود را به کاربستیم تا دراین حوزه نیز رفتارهای قابل قبولی از خود به یادگار بگذاریم .
وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی به فعالیت های مهم انجام شده دربخش مقابله با آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت : این اقدامات درسایه تامین اجتماعی و چند سازمان دیگر نظیر بهزیستی به شکل هوشمند انجام شد و این اقدامات و نظریه ها مورد تایید مقام معظم رهبری قرارگرفت .
وی ادامه داد: به طور مثال قابل قبول ترین امر در حوزه آسیب های اجتماعی ریشه یابی دلایل طلاق بود . مردم به طور سنتی فکر می کنند بیکاری و اعتیاد ریشه های طلاق هستند و این در حالی است که با تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیدیم که با تغییر دیدگاه و ساخت قدرت در خانواده ها ، زوج ها مهارت گفت و گو با یکدیگر را ندارند و ناسازگاری شش ماه اول ازدواج منجر به بسیاری از جدایی ها شده است و این درحالیست که بیکاری و اعتیاد در رتبه چهارم دلایل طلاق ها قرار گرفت .
وی گفت : درحوزه اشتغال نیز نظریه آوردیم و به تعبیر یکی از وزرا در این حوزه پارادایم ایجاد کردیم . ما همواره در حوزه تامین اجتماعی مورد جفا بوده و هستیم . سازمان تامین اجتماعی همچنین دربخش الکترونیک پیشتاز بوده و امیددارم در این حوزه پیشرفت بیشتری داشته باشیم .
ربیعی تصریح کرد : درسال ۹۶ تصمیم بزرگی داریم و می خواهیم از بنگاه داری های زیادی خارج شویم و ساختارها را در سرمایه گذاری تغییردهیم .
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارکنان این سازمان خواست در سال جدید نیز برنامه ریزی ها در راستای افزایش احترام به مراجعه کنندگان باشد و این امر را شعار امسال خود قراردهند.
وی ساختار سازمان تامین اجتماعی را سازمانی بسیار سالم دانست و گفت : مدیرعامل این سازمان نیزبسیار سالم و پرانرژی و خلاقانه دراین حوزه فعالیت کرده است .
به گزارش ایرنا، ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : نیازداریم که مردم ما خوشبخت تر ازاین زندگی کنند و باید سال های عقلانیت در کشور جاری شود و برای رسیدن به این هدف نیازمند مدارا ،عقلامیت و تدبیرهستیم.
وی اضافه کرد : عده ای می گویند هنوز بسیاری از کارهایی که در این دولت انجام شده نتوانسته در زندگی مردم پرمعنا شود.این امر طبیعی است چرا که خیلی از کارهای بزرگ درکوتاه مدت تاثیرخود را نشان نمی دهند و در دنیا با پدیده رشد بدون اشتغال روبرو هستیم و باید برای پررنگ شدن کارهای انجام شده همه به هم کمک کنیم .
وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی ادامه داد :هم اکنون عده ای موضوع یارانه ۲۵۰ هزارتومانی را مطرح کرده اند و این امر بازی با نیازهای مردم و ایجاد رضایت آنی و غیر ممکن است . به جای این سخنان بیهوده به دوره ای طولانی از عقلانیت و سخت کوشی نیازداریم .
ربیعی گفت : بسیاری از تصمیم ها بدون عقلانیت و تنها برای ایجاد رضایت لحظه ای در دولت قبل گرفته شده است .این در حالی است که در جلسه غیرعلنی مجلس ابعاد مختلف کار سازمان تامین اجتماعی به نمایندگان توضیح داده شد و موضوع بحران صندوق ها مطرح شد .خوشبختانه این امر به عنوان یکی از مسائل مهم و کلان کشور مورد اهمیت قرار گرفته است .
وی درپایان سخنان خود براهمیت توجه به خانواده تاکید کرد و گفت : خانواده اصلی ترین کانون زندگی هر انسانی است و باید مکانی باشد برای کاهش غم و افزایش شادمانی و آرامش .

درج دیدگاه